Opatija lakoćom protiv Porečana, čak deset golova u Pazinu

Branimir Korać • nedjelja, 24.11.2019.

Odigrano je pet susreta predzadnjeg kola Treće HNL Zapad. Najefikasniji susret odigran je u Pazinu, iznenađenje se dogodilo u Labinu, a betoniranje prve pozicije u Opatiji...

Opatija čvrsto drži vodeću poziciju, a novu pobjedu upisala je protiv porečkog Jadrana rezultatom 4:1. Na odmoru je bilo 3:1 za domaćina, povela je Opatija golom Baltazara Antona Bogolina s 11 metara, a istom mjerom uzvratio je Vice Miljenić u 20. minuti. No do poluvremena Opatija preko Matije Matulje i Antonija Pejanovića odlazi na dva gola prednosti. U drugom dijelu Bogolin je realizirao još jedan penal za konačnih i visokih 4:1.

Pogodaka nije bilo u Labinu gdje je Rudar ugostio Crikvenicu i drugu utakmicu zaredom na svom travnjaku je ostao bez pobjede. Nakon Rovinja, bod iz Labina odnijela je i Crikvenica i momčad koja je bila glavni kandidat za jesensku titulu uz Opatiju, izgubila je neočekivano četiri boda.

Dobrim nastupima u zadnja dva kola Rovinj je pobjegao s dna. U ovom kolu slavio je 1:0 protiv Nehaja i tako mu je i prepustio zadnje mjesto na ljestvici. Pobjedu Rovinju donio je Viktor Milošević golom u 63. minuti.

Grobničan nije imao jednostavan posao protiv Uljanika, ali je slavio 2:1. Važna pobjeda za Grobničan, a ostvario ju je golovima Dražena Pilčića i Domagoja Prtenjače. Prtenjača je zabio u 77. minuti, a u završnici prvog dijela Elvis Trešnjić vratio je Uljanik u igru golom za 1:1 u tom trenutku.

Luda utakmica u Pazinu. Pazinka je slavila protiv Krka sa 6:4 u susretu koji je konstantno imala pod kontrolom, povela je 4:0 nakon pola sata igre i Krk se samo vraćao na minus dva. Tri gola zabio je Igor Lepinjica, a po jedan Mate Ivetić, Patrick Rabar i Marko Lepinjica. Kod Krka dva kola zabio je Edi Kurolt, a po jedan su dodali Neven Čuturilo i Paolo Gibičar.