Gostujući porazi Junaka i Uranije, Split bez pobjede u Pločama

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.11.2019.

Odigrana je glavnina susreta 14. kola Treće HNL Jug, a momčadi s vrha ljestvice do ovog kola, Junak i Ranija, upisale su gostujuće poraze...

Uzbudljivo je bio u Pločama gdje je Jadran ugostio Split, a dvoboj je okončan remijem 1:1. Gosti su poveli autogolom Ivana Raiča u 20. minuti i držali su prednost sve do zadnjih 15 minuta kada Ivan Paponja poravnava. Završnicu susreta gosti su odradili bez isključenog Krešimira Luetića, a rezultat se više nije mijenjao.

U utakmici kola Zadar je nadigrao Junaka i svladao ga s visokih 3:0. Junak je u negativnom nizu, a u Stanovima su stvari već u sedmoj minuti počele izmicati kontroli. Tada je Zadar poveo golom Kristijana Jurića da bi u drugom dijelu preko Luke Begonje i Luke Zdrilića došao do konačnih 3:0.

Dobra vijest za Junak je poraz prvog pratitelja Uranije, na gostovanju kod Zagore momčad iz Baške Vode izgubila je 2:0. U zadnjih 20 minuta susreta pala je odluka o pobjedniku, a zabijali su Drago Gabrić i Frane Bitunjac.

U tijesnom susretu u Ivanbegovini Kamen je s 1:0 bio bolji od Sloge. Pobjednički pogodak postigao je u 69. minuti Luka Begić.

Efikasno je bilo u Klisu gdje je Uskok svladao fenjeraša Neretvu s 4:3 u susretu u kojem je krenulo vatreno, domačin imao visoku prednost pa spašavao pobjedu. Već u prvoj minuti Neretva je povela golom Adela Ajkunića da bi odmah u sljedećem napadu Uskok izjednačio golom Tine Šošića. Do poluvremena je Uskok stekao lijepu prednost 3:1 golovima Josipa Cikojevića i Duje Filipovića, a odmah na startu drugog dijela preko Tonćija Radovnikovića poveo je s 4:2. Gosti su zaprijetili u završnici golovima Ajkunića i Pjera Lokina, ali u zadnjih deset minuta nisu uspjeli i poravnati.

Oslabljeni GOŠK visoko je poražen u Hrvacama gdje je istoimeni domaćin glatko slavio protiv Dubrovčana s 4:0. Na odmoru je bilo 1:0 zahvaljujući golu Duje Banića da bi u drugom dijelu Luka Ivanović, Toni Ivanišević i Zvonimir Grgat postavili konačnih 4:0.