Nitko od društva s dna nije poražen, Šibenčani se dosta mučili s Dubravom

Branimir Korać • nedjelja, 24.11.2019.

Kompletirano je 14. kolo Druge HNL, a dosta uspjeha imali su klubovi koji se nalaze u borbi za opstanak te je i dalje velika gužva u tom dijelu ljestvice...

Kustošija je uzela važna tri boda s kojima se još malo bodovno odmaknula od posljednjeg mjesta. Slavila je protiv Croatije 1:0, bio je dovoljan jedan pogodak i to onaj Krešimira Kovačevića već iz treće minute susreta.

Isto vrijedi i za Solinjane koji su također uhvatili važbne bodove i drža korak s Kustošijom. Pni su ugostili drugu momčad Osijeka i odnijeli pobjedu 2:0. Poveli su domaćini autogolom Marina Magdića u 31. minuti, a na 2:0 povisio je Mario Mornar u 71.

Pogodaka nije bilo u utakmici kola u Sesvetama, vratari su odradili vrlo dobar posao, posebno gostujući Carlo Berković koji ove sezone brani sjajno i potvrđuje status jednog od boljih vratara Druge HNL.

Dosta su se namučili Šibenčani koji su igrali protiv Dubrave, očekivali jednostavniji posao, a na kraju su upisali pobjedu tek 1:0. Do nje su doli pogotkom tek u 82. minuti susreta kada je mrežu Marija Mustapića zatresao Prince Obeng Ampem.

Druge momčadi Dinama, Hajduka i Osijeka ne mogu napredovati u rang više i njima je ovo stjecanje iskustva u seniorskom nogometu i davanje prostora mladim igračima koji još ne mogu do prve momčadi. Tako su se u Zagrebu sastali Dinamo II i Hajduk II u sklopu 14. kola, a Modri su slavili 1:0 golom Roka Baturine u 19. minuti.

Važnu pobjedu upisao je BSK u Bijelom Brdu gdje je ugostio momčad Dugopolja. Slavio je zahvaljujući pogotku Bojana Gvozdenovića iz 53. minute susreta i tako je na dnu ostala Cibalia u najtežoj situaciji s obzirom da četiri boda kasni za predzadnjim.

Cibalia nije uspjela doći do pobjede protiv Hrvatskog dragovoljca, remizirali su 1:1 iako su Vinkovčani bolje krenuli i vodili golom Ivana Galića, no Jan Doležal u završnici prvog dijela spašava goste od poraza.