HT Prva liga, 16. kolo, 24.11.2019, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Mario Pepur
1:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Osijek golom iz kaznenog udarca u 94. minuti do tri boda protiv Istre 1961

Branimir Korać • nedjelja, 24.11.2019.

Jako težak dvoboj u Osijeku i odluka tek duboko u sudačkoj nadoknadi. Kada se već činilo da će Istra 1961 odnijeti bod s ovog teškog gostovanja, dosuđen je opravdano kazneni udarac koji Mirko Marić pretvara u pogodak za konačnih 1:0...

Teškom mukom Osijek je došao do tri boda protiv Istre 1961 iako je gotovo cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više. Nikako nije mogao probiti goste, a kada već nije išlo tako, pomogla je Istra pogreškom u obrani i skrivljenim kaznenim udarcem na samom kraju susreta.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta loše. Istra je dobro stajala na terenu i nije ostavljala dovoljno prostora Osječanima, a najbolju priliku propustio je Mirko Marić u 38. minuti kada ga je proigrao Mbakogu, ali Marić nije poslao loptu u mrežu.

Odmah na startu drugog dijela Mile Škorić sjajnim udarcem izvana trese gredu i najavljuje bolje dane za Osječane, odmah nakon toga Mbakogu potvrđuje problem s realizacijom promašajem iz dobre pozicije da bi nakon toga Markus Pavić u 52. minuti zaradio drugi žuti karton i Istra ostala s igračem manje.

Osječani su nakon toga potpuno preuzeli inicijativu i stvorili su dosta kvalitetnih prilika, ali realizacija je bila jako loša.

I onda u 93. minuti kazneni udarac za domaćina. Špoljarić je utrčao kroz dvojicu gostujućih igrača za ubačenom loptom, Gonzalez ga ruši i zarađuje žuti karton.

Marić je doduše dosta loše izveo kazneni udarac, ali na njegovu sreću Čondrić nije obranio i Osijek dolazi do ipak zaslužene pobjede.