Blamaža Uspinjače protiv Alumnusa, Marinko Mavrović napustio klupu nakon ružnog poraza

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.11.2019.

Odrađena je većina susreta šestog kola 1. HMNL, a priča vikenda je ružan poraz Uspinjače nakon kojeg je klupu napustio Marinko Mavrović...

Šesto kolo 1. HMNL bio je uspješno za Vrgorac koji je odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Universitasa i upisao pobjedu 3:1. Odluka je pala u drugom poluvremenu kada su gosti pokleknuli i primili dva pogotka.

Poveo je Vrgorac u devetoj minuti golom Josipa Sesara, a u završnici prvog poluvremena Jure Trivković poravnava na 1:1. U drugom dijelu vrlo brzo Luka Suton vraća prednost na stranu Vrgorca da bi u 36. minuti Duško Martinac postavio konačnih 3:1.

Što se dogodilo Uspinjači protiv Alumnusa? Pomalo nevjerojatnih 8:1, apsolutni i epski raspad, a ništa nije govorilo da će ići u tom smjeru. Međutim Alumnus je odigrao vrhunsku utakmicu i upisao ogromnu pobjedu.

Dva gola postigao je Ante Matan, a po jedan su dodali Ivan Matan, Nikola Perković, Dario Markić, Luka Davidović, Nikola Vešligaj i Filip Ukalović. Silvio Toth samo je ublažio poraz.

Dan nakon ove blamaže Uspinjača je objavila kako Marinko Mavrović više nije prvi trener, a umjesto njega na klupu će sjesti Korab Morina.

Osim Uspinjače, na prvu pobjedu i dalje čeka Split. U šestom kolu ugostio je Crnicu i remizirao 2:2.

Poveo je Split već u trećoj minuti golom Ante Ćorluke da bi Crnica napravila preokret preko Dragana Vukovića i Saše Subotića. Sedam minuta prije kraja Luka Perić je postavio konačnih 2:2. Dodatni problem za Split u sljedećem kolu na gostovanju kod snažnog Olmissuma bit će neigranje Ćorluke koji je zaradio dva žuta kartona.

Futsal Dinamo nije uspio svladati Olmissum u odličnoj atmosferi u Kutiji šibica, upisao je poraz 2:1. Počelo je jako dobro za domaćina koji je poveo preko Kristiana Čekola u četvrtoj minuti da bi dvije minute kasnije Stjepan Perišić zabio za 1:1. U drugom poluvremenu Duje Kustura u 28. minuti pogodio je za konačnih 2:1.