Zadru i drugi poraz: MZT dominirao u Višnjiku

Matej Kačan • petak, 29.11.2019.

Drugi dan polufinalnog ABA turnira za juniore u Zadru nastavljen je dvobojem domaćina Zadra i makedonskog MZT-a. Na kraju su gosti nakon tijesne utakmice bili bolji s 80:71...

Nakon poraza od Cedevite Olimpije prvog dana, juniori Zadra izgubili su i drugu utakmicu na domaćem parketu u Jazinama. U sklopu U-19 ABA liga turnira nakon rezultatski neizvjesne utakice bolji su bili vršnjaci iz MZT-a.

Gosti su bolje počeli i nakon deset minuta igre je 20:13 za goste iz Skopja. Zadrani se vraćaju dobrom drugom četvrtinom pa je na poluvremenu 35:33 za Makedonce. Treća četvrtina donosi novo odvajanje gostiju na sedam poena razlike.

U posljednjoj dionici Zadar je predvođen Buljanom i Bralom došao u egal, ali do preokreta nije došlo pa u samoj završnici MZT odlazi do konačnih 80:71.

Zadrane je predvodio sjajni Buljan s 23 poena uz čak 16 skokova, a Duje brala je dodao 21 poen. Pobjednikesu predvodili Mitevski sa 17 te Kacarski sa 16 ubačaja.

MZT čeka još jedna utakmica u petak, u 20:15 će snage odmjeriti s Crvenom Zvezdom, dok će Zadrani u ranom subotnjem terminu igrati protiv Mornara.