HT Prva liga, 17. kolo, 29.11.2019, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 783

Matej Kačan • petak, 29.11.2019.

17. kolo HT Prve lige otvorio je Slaven Belupo uvjerljivom pobjedom nad Interom iz Zaprešića. U Koprivnici je završilo s 3:0 za domaće...

Damir Grgić
46'
11
Ivan Mamut
59'
34
Juraj Ljubić
73'
Samir Toplak

Drugu pobjedu u nizu ostvario je Slaven Belupo koji tako s 18 bodova udobno leži u sredini tablice, dok je Inter četvrtim porazom u nizu na samom začelju tablice. Slaven je u Koprivnici u potpunosti opravdao status domaćina favorita te je s 3:0 ispratio Inter natrag u predgrađe.

Puno bolje je u utakmicu krenuo Slaven koji je u začuđujuće sadržajnoj utakmici već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika. Već u 15. minuti Slaven ima korner, a ubačaj je izbio Frelih. No, lopta dolazi do Gode koji puca izvan šesnaesterca, a lopta se od Nowaka odbija u mrežu.

U 26. minuti je 2:0. Krstanović je pao u kaznenom prostoru Intera, a Tihomir Pejin pokazuje na bijelu točku s koje je siguran sam Krstanović za udvostručenje vodstva.

Konačni rezultat postavlja igrač Hajduka na posudbi u Koprivnici Božo Mikulić koji je u 66. minuti na prvoj stativi spremno dočekao ubačaj Bačelić-Grgića iz slobodnog udarca. Mikulić je tzv. skraćeni korner pospremio u Frelihovu mrežu za 3:0 i sigurnu pobjedu Slavena.

Inter će nakon ovog poraza tražiti pozitivan ishod na domaćem terenu s Hajdukom, dok će Slaven u goste Gorici.