HT Prva liga, 17. kolo, 30.11.2019, 17:30 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2.462
Suci: Duje Strukan, Goran Perica, Mario Pepur
Mislav Oršić 49'
Dinamo

Dinamo svladao Istru 1961 i zaboravio na poraz od Atalante

Jan Šneler • subota, 30.11.2019.

U 17. kolu HT Prve lige, Dinamo je u Puli pobijedio Istru 1961 rezultatom 2:1 i vratio prednost ispred Hajduka na sedam bodova...

Nakon teškog poraza od Atalante u Milanu, Dinamo se vratio obavezama u HT Prvoj ligi i upisao novu pobjedu. Nisu Modri briljirali u Puli, ali napravili su dovoljno za pobjedu nad Istrom.

Početak susreta bio je u znaku gostujuće momčadi. Dinamo je napadao iz svih oružja, sijevalo je sa svih strana, ali obrana Istre zajedno s vratarom Josipom Čondrićem bila je sigurna. Ipak, u 22. minuti Istra je pokleknula.

Mislav Oršić je prekrasno smirio loptu, uposlio Damiana Kadziora koji bez većih problema zabija za vodstvo Dinama. Istra nije u prvih pola sata pokazala ništa vrijedno spomena, dapače da je bilo malo više koncentracije kod Dinama, gubili bi domaći i s više pogodaka razlike.

U 39. minuti prilično sumnjiva situacija u Dinamovom kaznenom prostoru. Mario Šitum u duelu je srušio Marija Ćužea, domaći su tražili kazneni udarac, ali Duje Strukan nije se oglasio. Iako je bilo teško za vidjeti, dojma smo kako je splitski sudac mogao pokazati na bijelu točku za Istru.

U nastavku susreta, Istra je poput Dinama u Milanu kiksala već na samom startu. U 49. minuti velika pogreška Marina Grujevića, Kadzior to koristi, pronalazi Oršića koji pogađa za 2:0. Samo minutu kasnije, Ćuže je mogao smanjiti zaostatak Istre, ali iz izgledne pozicije pucao je pored gola.

Dinamo je malo primirio igru, uslijedilo je i nekoliko zamjena, no u 72. minuti Modri su mogli zaključiti susret. Pogodak je postignut, Kadzior je zabio na asistenciju Oršića, no Poljak je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Susret se bližio kraju, obje momčadi imale su po još jednu priliku, a u 90. minuti Istra je uspjela konačno smanjiti. Matija Fintić ubacio je u šesnaesterac, lopta je išla prema Josipu Tomaševiću kojeg neoprezno ruši Danijel Zagorac. Strukan je sada bio siguran u svoju odluku, pokazao je odmah na bijelu točku, a jedanaesterac je sigurno izveo Ćuže i postavio konačnih 1:2.