Hrvatska reprezentacija u futsalu poražena u prijateljskom susretu u Čerkasiju

Mihaela Bradovski, hns.family • ponedjeljak, 02.12.2019.

U prvom ovotjednom prijateljskom ogledu malonogometnih reprezentacija Ukrajine i Hrvatske, domaćin je pobijedio rezultatom 3:1.

UKRAJINA - HRVATSKA 3:1 (3:0)

Prijateljska utakmica, Čerkasi.

Strijelci: 1:0 - Zvarič (2'), 2:0 - Bilocerkivec (17'), 3:0 - Razuvanov (19'), 3:1 - Matošević (36')

Ukrajina: Ivaniak, Korsun, Šoturma, Bilocerkivec, Zvarič; Jeromin, Malyško, Razuvanov, Mykytiuk, Sorokin, Žurba, Fareniuk, Pediaš, Cipun. Izbornik: O. Kosenko.

Hrvatska: Luketin, Perišić, Jelovčić, Perić, Novak; Primić, Matošević, Čekol, Grbeša, Martinac, J. Suton, Postružin, Horvat, L. Suton. Izbornik: M. Stanković.

Stankovićevi izabranici gostuju u Ukrajini, a prvi prijateljski susret - odigran u ponedjeljak - pripao je domaćoj reprezentaciji, koja je već prije odmora stekla tri pogotka prednosti.

Zvarič je osigurao vodstvo već u drugoj minuti, nakon udarca iz kuta, dok je Bilocerkivec u 17. minuti pogodio na asistenciju Zvariča, također iz prekida. Dvije minute poslije precizan je i Razuvanov, koji iskosa povisuje na 3:0.

Hrvatska je u nastavku zaigrala znatno bolje te jednom uspjela svladati raspoloženog Ivaniaka, a strijelac počasnog pogotka bio je Matošević u 37. minuti, na ubacivanje Horvata.

Svi su hrvatski reprezentativci dobili svoju priliku, s obzirom da je stručni stožer želio riješiti određene dvojbe pred nadolazeći kvalifikacijski turnir Elitnog kola za Svjetsko prvenstvo.

Ukrajina, osma reprezentacija svijeta, i Hrvatska ponovno će se sastati već u utorak.