Kup, Četvrtfinale, 03.12.2019, 17:00 h, Šubićevac, gledatelja: 600
Suci: Marko Matoc, Hrvoje Radić, Alen Jakšić
Dino Halilović 90'+1'
Lokomotiva

Lokomotiva punom parom protutnjala kroz Šibenik za polufinale Kupa

Matej Kačan • utorak, 03.12.2019.

U prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog kupa Lokomotiva je na Šubićevcu bila uvjerljiva protiv domaćeg Šibenika s 4:0...

Luka Juričić
71'
5
Martin Pajić
83'
20
Toni Španja
86'
Goran Tomić

Šibenik je prva momčad Druge HNL s čak deset bodova prednosti pred prvim pratiteljem, ali izgleda da je momčad iz Dalmacije ipak daleko od snage prvoligaša. Pokazala je to i utakmica četvrtfinala Kupa u kojoj je Lokomotiva s lakoćom protutnjala kroz Šibenik s 4:0 i prošla u polufinale.

Golijada kreće u 28. minuti albanskom kombinacijom Tuci-Uzuni za 0:1. Prvi je asistent za potonjeg koji dovodi ekipu iz glavnog grada u vodstvo. Imali su domaćini najbolju moguću šansu za povratak u rezultatsku ravnotežu u 33. minuti, ali Kukec s bijele točke puca pored vrata.

Već na početku drugog dijela Lokomotiva je zabila i presjekla utakmicu. Pitanje pobjednika za 0:2 je riješio Fran Karačić u 48. minuti, a šlag i trešnju na vrh torte dodali su Enis Cokaj u 82. i Dino Halilović u drugoj minute sudačke nadoknade za visokih 0:4.

Lokomotiva je tako prvi polufinalist Kupa, a čekaju se rezultati još tri para. Snage će odmjeriti Gorica i Slaven, Inter i Osijek te Rijeka i Dinamo u velikom dvoboju teškaša.