Šakić double-double učinkom predvodio Lietkabelis do pobjede protiv Izraelaca

Matej Kačan • utorak, 03.12.2019.

Fibina Liga prvaka došla je do sedmog kola, a hrvatski košarkaši u njemu su odradili dobar posao, posebno Željko Šakić...

Željko Šakić igra u sjajnoj formi. U pobjedi svog Lietkabelisa Šakić je bio prvo ime ekipe. Usprkos slabom šutu (6/17) ubacio je 22 poena, a tome je dodao i 10 skokova za double-double.

Lietkabelis je gubio na poluvremenu, ali je sjajnom drugom i trećom dionicom uspio preokrenuti rezultat i doći do 78:72 pobjede. Tešku pobjedu s klupe upisao je i Dario Gjergja čiji je Oostende svladao Torun sa 105:103 nakon čak dva produžetka i 50 minuta igre. Koš za pobjedu djelo je Braiana Angole koji je zakucao za 105:103, a to mu je bio 33. koš te je vodio svoju ekipu.

Roko Rogić i Miro Bilan nisu bili dvoznamenkasti u porazima svojih ekipa, ali nisu bili ni daleko. Nymburk je sa 75:65 izgubio od Peristerija, a Rogić je za 25 minuta ubacio devet poena. Dinamo Sassari je kod kuće izgubio od Manrese polaganjem Michelea Vitalija za 74:73, a Bilan je za poražene ubacio devet poena uz šest skokova za 30 minuta na terenu.