Podravka Vegeta projurila kroz Viroviticu i nastavila stopostotni niz

Sportnet, Mihaela Bradovski • srijeda, 04.12.2019.

Podravka Vegeta danas odigrala je utakmicu devetog kola 1. HRL za žene protiv Virovitice. Slavile su gošće iz Koprivnice rezultatom 46:25. Utakmicu je u dvorani pratilo 400-tinjak gledatelja.

Podravka Vegeta otputovala je u Viroviticu bez većeg dijela prvotimki. Jovana Risović, Dijana Mugoša i Tjaša Stanko sa svojim reprezentacijama su na Svjetskom prvenstvu u Japanu, a Ana Debelić je ozlijeđena. Za domaću ekipu igra Maja Kožnjak, koja je sedam sezona nosila dres Podravka Vegete.

Od samog početka utakmice Podravka Vegeta pokazuje razliku u kvaliteti. Nakon prvog pogotka domaćih igračica Podravkašice rade seriju 6:0 te odlaze na veliko vodstvo u prvih devet minuta. Magdalena Ećimović odlično brani te u prvih deset minuta skuplja šest obrana. Do kraja prvog poluvremena nema većih iznenađenja. Podravka sigurno održava rezultatsku razliku te se na odmor odlazi s rezultatom 22:17.

U drugome poluvremenu Podravka nastavlja potvrđivati razliku u kvaliteti te tijekom cijelog poluvremena povećava rezultatsku razliku. U završnici je prvi puta, u 54. minuti, na teren u dresu Podravka Vegete istrčala Ana Crnjak, a u 57. minuti upisuje prvu obranu. Završilo je s visokih 46:25 za gošće. Kod Podravka Vegete najučinkovitija je bila Korina Karlovčan, a kod domaćih Tamara Hudoletnjak. Ećimović je upisala 20 obrana, a Crnjak tri. Domaće vratarke zajedno su zaustavile 13 pokušaja Podravke.

"Odigrali smo korektnu utakmicu u kojoj smo vidjeli koje su dobre stvari, a na kojima još moramo poraditi. Zadovoljan sam zalaganjem i željom koje su cure pokazale. Desetak minuta smo loše odigrali obranu, no ostatak je odrađen na dobroj razini", rekao je Zlatko Saračević.

Nakon što je prvi puta istrčala na teren u dresu Podravka Vegete te upisala tri obrane iz četiri pokušaja Ana Crnjak je izjavila:

"Zadovoljna sam svojom igrom. Probila sam led te smatram da je bila odlična utakmica. Nadam se da ću dobiti još prilike u budućnosti te planiram iskoristiti svaku priliku i opravdati povjerenje trenera."

Na igru Ane Crnjak osvrnuo se i trener Saračević:

"Tri obrane iz četiri šuta. Iskoristila je svoju priliku te je odlično odigrala. Jako sam zadovoljan."

Ovom pobjedom Podravka Vegeta upisala je još dva boda u prvenstvu. Sada ukupno ima 16 bodova, a isto toliko imaju Bjelovar i Lokomotiva.