Čop promašio jedanaesterac pa se iskupio golom, Palaversa i Milović ispali nakon penala

Petar Jenjić • četvrtak, 05.12.2019.

Odigrano je pet utakmica osmine finala belgijskog Kupa, a posebno ćemo izdvojiti dvije u kojima su sudjelovali hrvatski nogometaši...

Standard Liege bio je bolji od niželigaša Rebecquoisea s 3:0. Domaćina je u vodstvo doveo Aleksandar Boljević u 24. minuti, a tri minute kasnije Duje Čop imao je priliku pogoditi iz penala, no nije bio precizan.

Ipak, hrvatski nogometaš poentirao je u 59. minuti, a bio mu je to prvi pogodak ove sezone u natjecateljskoj utakmici. Konačan rezulta postavio je Fai, a Čop je odigrao cijelu utakmicu.

Club Brugge nakon penala slavio je u gostima kod Oostendea, nakon što je poslije 120 minuta igre bilo 1:1.

Domaćina je u vodstvo doveo Idrissa Sylla u trećoj minuti, da bi produžetak gostima osigurao Krepin Diatta u 73. minuti.

Pri izvođenju penala dvojica domaćin igrača nisu bila precizna, dok su svi igrači Club Bruggea pogodili. Jedina dvojica koja su poentirala bili su Ante Palaversa i Goran Milović. Palaversa je odigrao cijeli susret, dok je Milović ušao u 78. minuti.