Monaco do pobjede kod fenjeraša, PSG se mučio kod kuće

Matej Kačan • četvrtak, 05.12.2019.

Sredina tjedna donijela je nastavak francuske Ligue 1, a na rasporedu je bilo nekoliko dvoboja 16. kola...

Prvi susret koji je trebao biti na današnjem rasporedu, dvoboj Amiensa i Reimsa, otkazan je pa odmah idemo na sljedeću utakmicu. Montpellier drži priključak s gornjim dijelom tablice, ali u tome svakako neće pomoći kiks na gostovanju kod Dijona. Završilo je 2:2.

Dijon je poveo već u drugoj minuti ni kriv ni dužan jer Sambia šalje loptu u svoju mrežu. Rezultat brzinski preokreću Mollet u 15. te Savanier u 29. minuti, ali u 72. Mavididi postavlja konačnih 2:2.

Problemi Metza se nastavljaju pa se momčad s 15 bodova nalazi u zoni ispadanja, a novi udarac došao je kod kuće protiv Rennesa koji je slavio s 0:1 pogotkom Hunoua u 39. minuti. St. Etienne nastavlja igrati u uvjerljivoj formi te je nakon sjajne 4:1 pobjede nad Nicom peti s 25 bodova.

Većina posla odrađena je u prvom dijelu, a goste je načeo Bouanga s bijele točke u 11. minuti. Gosti brzo poravnavaju, minuta je 15., a strijelac je Dolberg. No, već do kraja poluvremena utakmica je riješena preko Hamoume i Fofane. Konačan rezultat postavlja Bouanga svojim drugim golom u 58. minuti.

Svoje mučenje barem je nakratko prekinuo Monaco, a posljednji Toulouse bio je prava prilika za ugrabiti pobjedu. Danijel Subašić već je standardno ostao na klupi, a njegovi suigrači su u prvom poluvremenu poveli iz penala, ali i skrivili jedan za izjednačenje.

Za Monaco je voj realizirao Ben Yedder, dok je za Toulouse strijelac bio Sanogo. Tih 1:1 ostalo je do kasne faze utakmice uz podjednaku igru, a konačnih 1:2 postavlja Martins u 82. minuti.

Za kraj dana imali smo najzvučniji dvoboj, onaj između prvoplasiranog PSG-a i devetog Nantesa. Neka vas ne zavara ovo deveti, Nantes je s pobjedom u Parizu mogao skočiti na diobu treće pozicije, ali do toga nije došlo.

Dobro se Nantes držao, u prvom poluvremenu dopustio je Parižanima tek četiri udarca i na odmor se ide s nulom. Ipak, utakmicu je presjekao Mbappe u ranoj fazi drugog dijela, nakon samo sedam minuta. 1:0 je stajalo do kasne faze utakmice i 85. minute kada Neymar s bijele točke postavlja konačnih 2:0.