PSG potopio Monaco u odgođenom susretu, Rennes povećao prednost

Jan Šneler • četvrtak, 16.01.2020.

Večeras su na rasporedu bili odgođeni susreti u francuskoj Ligue 1, a najznačajniji bio je ogled Monaca i PSG-a...

Čak tri odgođena susreta iz tri različitih kola odigrana su večeras, ali najviše pažnje privukao je novi susret Monaca i PSG-a. Prije samo nekoliko dana, Monaco i PSG u Parizu su odigrali fantastičnu utakmicu koja je završila s neodlučenih 3:3. Večeras je pak u odgođenom susretu slavila pariška momčad s 1:4, ali uzbuđenja nije nedostajalo.

Monaco definitivno nije momčad koja protiv PSG-a igra defenzivno i traži priliku iz drugog plana i to je pokazala večeras. Hrabro su domaći otvorili utakmicu, tražili rani pogodak, no ovoga puta obrana PSG-a bila je sigurnija nego prije par dana.

Gosti su momentalno uzvratili i već u 24. minuti stigli do pogotka. Kylian Mbappe iskoristio je dodavanje Angela Di Marije i pogodio za vodstvo PSG-a. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela, Kamil Glik nepotrebno je reagirao u kaznenom prostoru i dozvolio gostima da još odmaknu. Neymar je bio precizan s bijele točke.

Monaco je sada imao znatno teži posao, a PSG je znalački zatvorio pristup vratima. Prilika više nije bilo kao u prvom dijelu, ali gosti su ponovno zabili. U 72. minuti Pablo Sarabia pogađa za 0:3. Do kraja susreta počasni pogodak za domaće postigao je Tiemoue Bakayoko, a konačni rezultat postavio je Mbappe u sudačkoj nadoknadi.

Rennes je u odgođenom susretu 12. kola slavio protiv pretposljednjeg Nimesa. Važna je ovo pobjeda za Rennes koji je sada povećao prednost ispred Nantesa i čvrsto drži treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Jedini pogodak na susretu postigao je Adrien Hunou u 64. minuti susreta.

Konačno, Angers i Reims su remizirali u odgođenom susretu 16. kola. Nakon niza od dva poraza, Amiens je stigao do boda koji im može biti značajan u borbi za ostanak. Reims pak trenutno drži osmu poziciju sa samo četiri boda manje od Nantesa.

Susret nije bio pretjerano uzbudljiv, a do vodstva je stigla gostujuća momčad u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Strijelac je bio Dereck Kutesa. U nastavku su domaći dobili priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca koji nije uspio realizirati Moussa Konate, ali mu se lopta spretno odbila te je iz ponovljenog pokušaja poentirao za 1:1.