Zubčić na rubu double-double učinka u porazu Jeniseja u Estoniji

Branimir Korać • petak, 06.12.2019.

Jenisej je upisao poraz u susretu VTB lige protiv Kaleva u Estoniji, domaćin je bio bolji s 94:87 i nanio je Anzulovićevoj momčadi tek treći poraz...

Jenisej je ubilježio poraz u susretu VTB lige protiv Kaleva, na ovom gostovanju očekivao je pobjedu, ali očajna završnica prvog poluvremena skupo ga je stajala.

U tih deset minuta druge dionice Anzulovićeva momčad potpuno se pogubila, izgubila drugu četvrtinu čak s 32:13 i nakon toga se pokušavala vratiti, ali je ipak na kraju poražena.

Najvećim dijelom drugog poluvremena bila je u dvoznamenkastom zaostatku, no uspjela se u nekoliko navrata spustiti na minus četiri, ali bliže od toga nije išlo.

Janari Joesaar predvodio je Kalev s 23 poena i 13 skokova, a Kristjan Kitsing dodao je 22 poena.

Kod poraženih Davion Barry dodao je 27 poena. Denis Zaharov 13 poena uz pet skokova, a Tomislav Zubčić dodao je za 32 minute 12 poena (2/4 za dva, 1/4 za tri, 5/9 slobodna bacanja) i devet skokova.