Zabok nije došao do novog skalpa, Zadar bolji u napadačkoj oskudici

Matej Kačan • petak, 06.12.2019.

11. kolo HT Premijer lige su u Zaboku otvorili istoimeni domaćin i momčad Zadra. Gosti su bili bolji s uvjerljivih 80:59...

Zabok je neugodan niz poraza prekinuo visokim slavljem nad Škrljevom,a onda je pod tornjem nenadano pala i Cibona. Igrači Ivana Tomasa ipak nisu uspjeli doći do novog iznenađenja pa je u Zaboku bio bolji Zadar u jednoj napadački vrlo oskudnoj utakmici.

Susret je i počeo tako, vrlo tvrdo pa je nakon osam minuta košarke tek 13:12 za goste, ali onda serijom 7:2 Zadar odlazi na šest razlike nakon deset minuta igre. Krenuo je Zadar jače u drugu dionicu pa je nakon dva polaganja Jana Palokaja 24:14. Približio se opet Zabok na 31:25, a onda Zadar radi 9:1 s kojima odlazi na 14 razlike, ali Samac približava Zabok na prihvatljivijih 11 razlike na velikom odmoru.

Posebno siromašna je bila treća dionica koji je Zadar ipak prelomio serijom 9:0 nakon približavanja Zaboka na 52:42, a u cijeloj trećoj četvrtini palo je tek 30 poena, 17:13. Posljednju četvrtinu otvaraju poenima Uljarević i Palokaj te je Zadar na 18 razlike i pitanje pobjednika je riješeno, a ostaje tek pitanje razlike.

Semafor se zaustavio na 80:59 nakon novih trica Uljarevića i Vukovića pa Zadar s omjerom 10-1 zauzima vrh tablice, barem dok se kolo ne kompletira. Zabok je na omjeru 4-7. Kod Zadra je 17 ubacio Dominic Gilbert, dok je Jan Palokaj zabio 15 poena. Domaćina je vodio Markus Lončar s 14 ubačaja.