Tijesna pobjeda Alkara, prva u gostima ove sezone

Petar Jenjić • nedjelja, 08.12.2019.

Košarkaši Alkara slavili su na gostovanju kod Hermes Analitice rezultatom 79:76 te tako stigli do pete pobjede sezone...

U podnevnom terminu odigrana je posljednja utakmica 11. kola HT Premijer lige u kojoj je Alkar stigao do pete pobjede sezone, a prve u gostima. Sinjani su bili bolji od Hermes Analitice rezultatom 79:76.

Alkar je odigrao nešto bolju prvu četvrtinu i dobio ju s 22:13, dok je domaćin odigrao bolje drugu i smanjio zaostatak na poluvremenu na minus četiri (37:33).

Posustali su gosti u trećoj četvrtini, a domaćin ubacio u brzinu više te četvrtinu dobio s 29:18. Početkom posljednje četvrtine Hermes je vodio s devet razlike (64:55). Četiri minute prije kraja domaćin je vodio sa 72:69, a onda je uslijedila serija od 7:0 Alkara koja se na kraju pokazala ključnom.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Nick Neal s 28 poena i pet skokova, dok je Gabriel Marić dodao 12 poena.

Julijan Rajić s 19 poena i 12 skokova te Ivan Svoboda s 18 poena bili su najbolji kod Hermesa.