Jošić sa sirenom šokirao Splićane, Gorica i Cibona uvjerljivi

Matej Kačan • subota, 07.12.2019.

Četiri susreta bila su na rasporedu u subotnjem dijelu 11. kola HT Premijer lige, a izdvajamo iznenađujući poraz Splita u Zadru kod Sonik Puntamike...

Kriza u Šibeniku se nastavlja i produbljuje. Unatoč nizu slabih rezultata Šibenka je na kladionicama bila favorit protiv Vrijednosnica iz Osijeka, ali su gosti to u potpunosti demantirali. Već u prvoj četvrtini Šibenka je limitirana na 11 poena, a nakon 30 minuta igre gosti su vodili s 12 razlike i to vodstvo nisu ispuštali do kraja i konačnih 85:74.

Osijek je predvodio Lovre Bašić s 19 poena i 10 dodavanja, a također 19 je ubacio Andrija Ćorić.17 je kod poraženih ubacio Tonko Vuko.

Vrlo je uvjerljiva bila Gorica kod kuće protiv Dubrave. Već nakon 10 minuta košarke je bilo 20:5, a do kraja se razlika samo povećavala do konačnih +35 i 95:60 na semaforu. Kod Gorice su svi participirali podjednako, a najefikasniji su bili >Brzoja i Majcunić s po 16 poena.

Lošu formu nastavlja i Škrljevo koje je poslužilo kao poligon za Cibonino ispoljavanje frustracija nakon poraza od Igokee i domaćeg poraza od Zaboka. Cibosi su se uozbiljili te su zabili više od dvostrukog broja poena svojih protivnika pa je semafor nakon 40 minuta pokazivao 114:55. Ključna za razbijanje bila je treća dionica koju su gosti dobili s čak 37:9.

Čak 27 je ubacio Marko Ramljak, a po 18 su dodali Rebec i Bilinovac. Kod Škrljeva je prednjačio Batur s 13 poena.

Najveće iznenađenje kola, a možda i dosadašnjeg natjecanja u HT Premijer ligi priredio je zadarski predstavnik, Sonik Puntamika koji je kod kuće u drami svladao momčad Splita s 93:90. Split je odigrao bolje prvo poluvrijeme te je vodio s devet razlike, a na početku drugog dijela prednost je išla i do +16.

Puntamika je ipak uspjela sve preokrenuti i dostići te je u posljednjoj minuti vodila i sa šest razlike, ali Split je dostigao to i došao do 90:90. Posljednji napad imao je Sonik, a junak Zadrana bio je Filip Jošić koji je zabio tricu s istekom vremena za 93:90 i veliko iznenađenje domaćina.

Sonik je s 25 poena predvodio sjajni Josip Popić koji je tako iskoristio rupu Splićana u reketu nakon odlaska Roberta Rikića. Kod poraženih su po 18 ubacili Perković i Marčinković.