Hezonja skroman, Blazersi bez šanse protiv Lakersa, Spursi slavili u neizvjesnoj završnici

Petar Jenjić • subota, 07.12.2019.

Noćas je odigrano još devet utakmica u NBA ligi, a dvije su odlučene u produžecima. Do nove pobjede na domaćem terenu stigli su Boston Celticsi, kao i LA Lakersi na gostovanju, a Mario Hezonja bio je skroman u porazu svojih Blazersa...

Petu gostujuću pobjedu od zadnjih šest upisali su Brooklyn Netsi koji su slavili kod Charlotta Hornetsa sa 112:110. Imali su Netsi tijekom treće četvrtine 19 poena prednosti, a sedam i pol minuta prije kraja 11 poena viška. Do kraja se Hornetsi nisu oporavili.

Joe Harris s 22 poena predvodio je Netse, dok su po 16 poena dodali Taurean Prince (pet skokova i pet asistencija) te DeAndre Jordan (13 skokova).

Devonte Graham s 29 poena i osam asitencija te Terry Rozier s 24 poena i šest skokova bili su najbolji kod Hornetsa.

Ante Žižić nije nastupio za Cleveland Cavalierse koji su na domaćem parketu upisali novi poraz. Ovoga puta bolji je bio Orlando Magic koji je slavio sa 93:87 te tako stigao do četvrte uzastopne pobjede.

Terrence Ross s 21 poenom i Evan Fournier s 18 poena predvodili su Magic. Collin Sexton s 19 poena bio je najbolji kod Cavaliersa.

Neporaženi na domaćem terenu i dalje su Boston Celticsi koji su lakoćom svladali Denver Nuggetse sa 108:95. Celticsi su vodili kroz cijelu utakmicu, nijednom nisu ispustili vodstvo, a imali su i 23 poena viška.

Jayson Tatum s 26 poena, sedam skokova i pet asistencija bio je najbolji kod Celticsa, Jaylen Brown dodao je 21 poen i sedam skokova.

Nikola Jokić s 30 poena i deset skokova predvodio je Nuggetse.

Nakon vrlo neizvjesne završnice Oklahoma City Thunder stigla je do pobjede protiv Minnesota Timberwolvesa sa 139:127 poslije 53 minute igre. Imali su Wolvesi vodstvo 122:120 sekundu prije kraja, ali Adams je pronašao Schrodera dugačkim dodavanjem, a Nijemac položio za produžetak. U dodatnih pet minuta Thunder je bio bolji sa 17:5.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Chris Paul s 30 poena i sedam dodavanja, Shai Gilgeous-Alexander dodao je 29 poena, a Dennis Schroder 25 poena.

Jeff Teague s 32 poena, pet skokova i devet asistencija te Karl-Anthony Towns dodao je 30 poena, pet skokova i osam asistencija.

Nakon produžetka do pobjede su stigli i San Antonio Spursi koji su sa 105:104 bili bolji od Sacramento Kingsa. Upravo su Kingsi minutu i 50 prije kraja imali devet poena prednosti, no nisu uspjeli izdržati do kraja. U dodatnih pet minuta Spursi su slavili sa 5:4, s tim da je Sacramento imao četiri šuta za pobjedu, no nije bio precizan.

LaMarcus Aldridge s 19 poena i 13 skokova te DeMar DeRozan s 15 poena, deset skokova i sedam asistencija bili su najbolji kod Spursa.

Buddy Hield s 23 poena i sedam skokova te Harrison Barnes s 21 poenom, deset skokova i pet asistencija predvodili su Kingse.

Na vrhu Zapada i dalje su Los Angeles Lakersi koji su sa 136:113 slavili na gostovanju kod Portland Trail Blazersa. Bila im je to 11. uzastopna pobjeda u gostima, a kao što rezultat i sam govori, do nje su došli bez prevelikih problema.

Anthony Davis s 39 poena i devet skokova te LeBron James s 31 poenom, sedam skokova i osam asistencija predvodili su Lakerse do slavlja.

Damian Lillard predvodio je Blazerse s 29 poena, sedam skokova i osam asistencija. Mario Hezonja susret je zaključio s četiri poena (1/2 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dva skoka i jednom asistencijom za 17 minuta na terenu. Potrebno je izdvojiti i ozljedu Rodneyja Hooda koji je morao napustiti igru.

NBA:
Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 104:11
Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 87:93
Detroit Pistons - Indiana Pacers 108:101 (Drummond 25p, 22sk / Warren 26p)
Boston Celtics - Denver Nuggets 108:95
Miami Heat - Washington Wizards 112:103 (Butler 28p, 11sk, 11as / Beal 23p, 8sk)
Chicago Bulls - Golden State Warriors 98:100 (LaVine 22p, 6sk, 6as / Robinson III 20p, 7sk)
Oklahoma City Thunder - Minnesota Timberwolves 139:127
San Antonio Spurs - Sacramento Kings 105:104
Portland Trail Blazers - LA Lakers 113:136