Bosco slavio kod Cedevite Junior, domaćini pobjeđivali

Matej Kačan • subota, 07.12.2019.

Prva muška košarkaška liga nastavljena je s četiri susreta devetog kola u subotu, a u tri susreta su slavili domaćini...

Bosco je na Peščenici slavio kod Cedevite Junior usprkos tome što je na poluvremenu gubio s 45:39. Za 97:82 pobjedu presudila je sjajna zadnja dionica koju je bosco dobio s čak 33:12 i u kojoj je preokrenuo susret.

Pobjednike je vodio Luka Katura s 23 poena uz po sedam skokova i asistencija, dok su po 19 kod Cedevite ubacila dva Mateja, Bošnjak i Buovac.

Uvjerljiv kod kuće ostaje i Omiš koji je s 87:69 svladao Rudeš uz 19 poena Željka Jovića, a sjajnim drugim poluvremenom kod kuće je do pobjede došla i Pula protiv Kaštela. Gosti su vodili 42:37 na poluvremenu, ali je drugo poluvrijeme u potpunosti pripalo Puli za 83:70 pobjedu.

Pulu je s 23 poena vodio Bilalović, a pridružio mu se Bulešić s 15. 21 je na drugoj strani postigao Vručinić. Splitski Universitas je kod Sesveta vodio s 21:14 nakon prve dionice, ali to je bilo sve od gostiju jer je domaćin okrenuo sve do pobjede 72:64.

Kod Sesveta je Papak ubacio 21, a splitske mladiće je s 24 poena vodio Roko Gizdavčić.