Sjajni Bilićev WBA razbio Swansea i vratio se na vrh Championshipa!

Petar Jenjić • nedjelja, 08.12.2019.

Bilićev West Bromwich Albion danas je na domaćem terenu visoko svladao Swansea te se vratio na vrh Championshipa, nastavljajući utrku s Leedsom za prvo mjesto...

West Browmich Albion danas je stigao do nove pobjede kojom se vratio na vrh Championshipa - i to najuvjerljiviju ove sezone. Naime, svladali su Swwanse na domaćem terenu s 5:1 te nastavlja držati vodstvo pred Leedsom.

Nakon 25 minuta igre WBA je stigao do vodstva. Nakon jednog ubačaja iz kornera glavom je poentirao Semi Ajayi. Na 2:0 podebljao je Matheus Pereira nakon lijepo odigrane akcije koju je započeo Grady Diangana, a Kieran Gibbs bio u ulozi asistenta.

Swansea smanjuje zaostatak u 39. minuti. Gosti su izveli korner, domaćin nije uspio očistiti opasnost što koristi Sam Surridge.

Ipak, do kraja poluvremena domaćin vraća dva gola prednosti. Obrana Swanseaja stajala je neobično visoko, Pereira je lijepo proigrao Hala Robsona-Kanua koji utrčava u kazneni prostor i lakoćom matira protivničkog vratara.

Otvorili su se gosti, a zbog toga je stigla i kazna. U 70. minuti Pereira ponovno je bio asistent, a ovoga puta za Matta Phillipsa koji glavom skreće loptu u mrežu.

"Peticu" u mreži Swanseaja donio je Kyle Edwards u 74. minuti, samo tri minute nakon što je ušao u igru. Filip Krovinović nije nastupio za domaću momčad.