Vodeni sportovi

Bajić: "Do početka zadnje četvrtine igrali smo vrlo dobro, a onda smo im sami brzopletošću dali poguranac"

Sportnet, Branimir Korać • utorak, 10.12.2019.

Mladost je godinu završila u pozitivnom tonu, u sedmom kolu Lige prvaka ugostila je Marseille i stigla do vrlo važne pobjede...

Vaterpolisti Mladosti izborili su važna tri boda u Ligi prvaka. Žapci su na domaćem bazenu slavili nad Marseillom rezultatom 12:11 (4:0, 3:5, 3:1, 2:5). Najučinkovitiji strijelci Mladosti bili su Cosmin Radu i Luka Bukić s po tri pogotka, a kod gostiju iz Francuske Ugo Crousillat s tri pogotka.

''Mislim da smo do početka zadnje četvrtine igrali vrlo dobro, a onda smo im sami brzopletošću dali poguranac. Ipak, oni su zahtjevan i težak protivnik te mislim da smo odigrali dobru utakmicu. Ovim bodovima priključujemo se gornjem dijelu tablice i time smo ostvarili cilj za ovaj dio sezone. Ova pobjeda nam je dobar zalog za početak iduće i borbu za nove trofeje", izjavio je nakon utakmice trener Mladosti Zoran Bajić.

Žapci su se ovom pobjedom popeli na 13 bodova skupine B te sada zauzimaju treće mjesto koje ih trenutno vodi u Final Eight natjecanje. Time je Mladost na najbolji način zaključila sjajan prvi dio sezone u kojem je već osvojila jedan trofej – Kup Hrvatske.

''Ovo je bila možda i najvažnija utakmica u Ligi prvaka ove sezone, uspjeli smo napraviti ono što smo htjeli. Završili smo prvi dio sezone stvarno uspješno i možemo biti ponosni na sebe. Trebamo iskoristiti pauzu za odmor i pripremiti se za nastavak sezone", izjavio je nakon utakmice kapetan Mladosti Ivan Marcelić.