Asvel nastavlja s iznenađenjima, Barcelona bolja u dvoboju velikana

Matej Kačan • subota, 14.12.2019.

Četiri utakmice bile su na rasporedu u dijelu 13. kola Eurolige koji se odigrao u petak, a na jednom susretu smo imali i hrvatskog predstavnika...

U dvoboju ekipa s dna tablice Valencia je u Kaunasu upisala petu pobjedu kod Žalgirisa koji tone sve dublje te je na omjeru 3-10 čime dijeli dno sa Zenitom. Egal uz blago vodstvo je trajao kroz 27 minuta, a onda je Valencia otišla na dvoznamenkastu razliku da bi se Žalgiris opet vratio, no gosti su izdržali i pobjeđuju s 86:82.

Louis Labeyrie je vodio pobjednike s 22 poena, dok su ulogu prve opcije kod Žalgirisa podijelili Ulanovas i Walkup sa 16, odnosno 15 poena. Žalgiris može biti sretan što barem nije ostao usamljen na dnu jer je svoj susret izgubio i Zenit.

Rusi su došli u goste Bayernu te su pali nakon 20 minuta. Na poluvremenu je bilo tek 37:35 za domaćina, ali onda Bayern sjajnom trećom dionicom bježi i održava Zenit na sigurnoj udaljenosti do kraja i konačnih 77:69. Bayern je ovom pobjedom došao u društvo od pet klubova na omjeru 5-8, a do pobjede ga je vodio Vladimir Lučić sa 17 poena.

Suprotno očekivanjima, Olimpia iz Milana nije prekinula svoj negativan niz kod Asvela te je u Francuskoj pala s 89:82 i sad je na omjeru 7-6. Asvel je najugodnije iznenađenje ovosezonskog izdanja Eurolige te je na 6-7, samo pobjedu od mjesta koje vodi u doigravanje.

Vodila je Olimpia kroz cijeli prvi dio utakmice, a na poluvremenu je bilo sedam razlike za goste. No Asvel je odigrao sjajnu treću dionicu koju je dobio 32:16 te okreće utakmicu i sigurno je privodi kraju do 89:82. Već standardno, pobjednike je vodio dvojac Lighty-Jordan koji je među sobom podijelio 37 poena, dok su kod Milana najbolji bili veterani Scola i Rodriguez s 14, odnosno 13 poena.

Utakmicu večeri su u Barceloni odigrali istoimeni domaćin i grčki velikan Panathinaikos, a domaćin je svih 40 minuta proveo u konstantnom, ali ne i prevelikom vodstvu. Uglavnomse razlika kretala oko osam poena prednosti za Barcelonu iz periodična približavanja gostiju, a na kraju je prednost došla do plus 12 i konačnih 98:86.

Nikola Mirotić vodio je Barcelonu do sigurne pobjede s 23 poena i sedam skokova, dok je Ante Tomić ubacio devet poena uz pet uhvaćenih lopti. Jimmer Fredette je ubacio 19 poena za goste, a sjajan je bio Nick Calathes s po 13 poena i dodavanja. Barcelona tako ostaje na diobi drugog mjesta i omjeru 10-3, a Panata je na 8-5 i šestom mjestu.