Square i Vrgorac vrlo uvjerljivi, Novo Vrijeme bez kiksa u Splitu

Branimir Korać • subota, 14.12.2019.

Odigrana su tri susreta devetog kola 1. HMNL, a za iznenađenje se pobrinuo Vrgorac koji je neočekivano lako slavio u gostima ko

U devetom kolu 1. HMNL Square je upisao domaću pobjedu protiv Universitasa 5:1. Odluka je pala u drugom poluvremenu nakon što je na odmoru na semaforu stajalo 1:1.

Pobjeda u Makarskoj protiv lidera podigla je samopouzdanje kod Dubrovčana koji su se u drugom poluvremenu poigrali sa Splićanima. Poveli su u šestoj minuti preko Andrea Thiaga Grahla, a tri minute kasnije poravnao je Jure Trivković.

Ipak u nastavku susreta domaćin se razigrao i počeo puniti mrežu Franka Bilića. Zabijali su dvaput Marko Kuraja te po jednom Mirko Hrkač i Ante Daničić pred očima Vahida Halilhodžića koji je uživao u ovom dvoboju.

Sjajna momčad Crnice upisala je neočekivano visok domaći poraz od Vrgorca. Vrgorčani imaju jako kvalitetnu ekipu, no nitko nije mogao pretpostaviti da će se ovako prošetati Baldekinom. No, odigrali su možda i najbolju utakmicu u sezoni te visoko slavili sa 6:2.

Rano su gosti poveli 2:0 golovima Marka Gašpara i Ante Kraljevića, no do odlaska na odmor Miloš Stojković smanjuje na 2:1. Na odmor se ipak otišlo s dva gola viška na strani Vrgorca za što je zaslužan Luka Suton. Odmah na startu drugog dijela uspio se domaćin ponovno vratiti i smanjiti na 3:2 preko Dragana Vukovića, no do kraja susreta Toni Jelavić, Duško Martinac i Suton rade razliku i odvode Vrgorac do visoke pobjede.

Novo Vrijeme je zadržalo vodeću poziciju slaveći u gostima kod Splita 2:0. Domaćin se borio i dugo je bio u igri, ali Novo Vrijeme ipak na kraju odnosi pobjedu golovima Igora Osredkara i Saše Babića.