Vodeni sportovi

Hrvatski vaterpolisti upisali i drugu glatku pobjedu na Svjetskom prvenstvu do 20 godina

Sportnet, Mihaela Bradovski • subota, 14.12.2019.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija do 20 godina upisala je vrlo uvjerljivu pobjedu u trećem kolu Svjetskog prvenstva koje se održava u Kuvajtu. Kina nije imala šanse...

HRVATSKA - KINA 24:5 (5:0, 8:0, 5:4, 6:1)

SVJETSKO PRVENSTVO DO 20 GODINA: Kuvajt, 12. do 20. prosinca

AL KUWAIT - Plivalište šeik Nasser Al Mohammad. Gledatelja 100.

Suci: Hinds (Curacao) i Matijašević (Crna Gora). Opunomoćenik: Shaw (Kanada).

HRVATSKA: Jurlina (11 obrana), Malenica 2 (0), K. Kreković 2 (1), Vrdoljak 1 (1), Bajić 1, Kržić, Solje, Herceg 4, Penava 5, Biljaka 1, Žuvela 3 (1), Paparić 5, Sunara (3 obrane). TRENER: Joško Kreković
KINA: J. Wang (11 obrana), He, Shi 1, Yuan, Ou, B. Wang 1, Liu, Gao 2, Lu 1 (1), Cheng, Zhu, Wu, Zhou (3 obrane). TRENER: Ji Shen
PETERCI: 3-4, Kina 1-1.
OSOBNE POGREŠKE: Hrvatska 8, Kina 19.
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 4-6 (6%), Kina 3-15 (20%)

Rezultat govori sve. Hrvatski mladići su uvjerljivo svladali i drugu prepreku, u ukupno trećem kolu A skupine, 20. Svjetskog prvenstva do 20 godina u Kuvajtu. Premda je i prije početka susreta, a posebno nakon prvih četvrtinu i pol bilo jasno koliko je Hrvatska kvalitativno jača od Kine, izabranici Joška Krekovića nisu popuštali ritam, napor, brzinu do posljednje minute.

Savjesno i ozbiljno do posljednjeg napada 'punili' su mrežu Kineza. Nedjelja već donosi sasvim drukčiju priču, suparnika nama ravnog, derbi A skupine. Naime, u 15:30 sati po našem vremenu Hrvatska će igrati protiv Srbije, a ta utakmica uz prvo mjesto u skupini donosi i izravan ulazak u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

AUTOR: Hrvatski vaterpolski savez