HT Prva liga, 19. kolo, 15.12.2019, 17:30 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Goran Pataki (Đakovo), Kruno Šarić (Županja)
Matija Fintić 43'
Istra 1961

Mijo Caktaš još jednom spasio Hajduk, Istra 1961 vodila na odmoru

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.12.2019.

Hajduk je završio polusezonu pobjedom na Poljudu protiv Istre 1961. Možda je to i zadnja utakmica Damira Burića na klupi Splićana, a ako i je, Mijo Caktaš golovima za preokret i pobjedu 2:1 poklonio mu je tri boda...

Zanimljiv dvoboj odigran je na Poljudu gdje je Hajduk ugostio Istru 1961 u posljednjem ovogodišnjem kolu HT Prve lige. Splićani su slavili 2:1 golovima Mije Caktaša nakon što je Istra 1961 imala vodstvo na odmoru golom Fintića.

Dosta se pričalo uoči susret o odlasku Damira Burića s klupe, a prije početka susreta počašćen je zvižducima s tribina čime su navijači pokazali što misle o njegovom ostanku.

Susret je počeo s nekoliko poluprilika na obje strane, a već u osmoj minuti Istra je imala jako dobru šansu za vodstvo. Gržan je ubacio s desne strane odmah u peterac gdje je na lopti bio Perić-Komšić, ali iz idealne pozicije pogodio je gredu.

Hajduk nakon toga pritisnuo, Istra se dobro branila i obranila, a u 43. minuti je i povela.

Dobro su Puljani kombinirali u kaznenom prostoru, Grćan je pronašao Fintića koji šokira Poljud i zabija za vodstvo gostiju.

U drugom dijelu hajduk je nastavio s napadima i to mu se ispltilo u 62. minuti. Ponovno je presudila individualna kvaliteta Mije Caktaša koji je dobro primio loptu u 16 metara i onda opalio neobranjivo za Čondrića.

Sedam minuta kasnije potpuni preokret. Još jednom lopta dolazi do Caktaša koji ponovno pogađa mrežu i donosi potpuni preokret i pobjedu 2:1.

U završnici susreta Istra je ostala i s igračem manje nakon što je Rubić zaradio izravni crveni karton.