Tomić najbolji u porazu Barce, Perasoviću gostujuća pobjeda

Matej Kačan • nedjelja, 15.12.2019.

Pet susreta odigrano je u španjolskoj ACB ligi u nedjelju, a iznenađujuć poraz upisala je Barcelona kod kuće, dok je Baskonia u gostima svladala Murciju...

Barcelona je iznenađujuće upisala treći poraz u sezoni. Tu čast i zaslugu je ponijela Unicaja koja je sjajnim drugim poluvremenom okrenula utakmicu u Barceloni za 105:95 pobjedu i skok na pozitivan 7-6 omjer.

Barca je na poluvremenu vodila 56:51, ali Unicaja u trećoj dionici preokreće, a u posljednjih deset minuta rješava utakmicu. Josh Adams je vodio Unicaju s 19 poena, dok je kod Barcelone prvo ime bio sjajni hrvatski centar Ante Tomić s 20 poena uz stopostotan (9/9) šut iz igre.

U skupini ekipa s omjerom 7-6 je i Baskonia Velimira Perasovića koja je u gostima svladala Murciju s 86:75. Vodila je Murcia šest razlike nakon deset minuta, a u drugoj dionici Baskonia okreće susret. Ključna je ipak bila treća četvrtina u kojoj Baskonia vođena Šengelijom bježi na osjetniju prednost koju zadržava do samog kraja.

Već spomenuti Šengelija je ubacio 19 kod pobjednika, a pratio ga je Shavon Shields s 15. Jarrell Eddie je zabio 14 za Murciju.

Valencia je na domećaem terenu bila uvjerljiva protiv Estudiantesa sa 79:63, a za poražene je Duje Dukan ubacio tri poena. Gran Canaria je u sadržajnoj utakmici svladala Obru sa 102:100, dok je Zaragoza dobia Fuenlabradu sa 75:65.