Cibona potonula u Beogradu, Partizan vrlo uvjerljiv

Matej Kačan • nedjelja, 15.12.2019.

11. kolo ABA lige zaključeno je dvostrukim programom u Ljubljani i Beogradu, a u obje utakmice su domaćini bili uspješniji...

Cibona nije u Beogradu uspjela doći do novog iznenađenja. Cibosi su kod Partizana trajali 15 minuta, a ostalih 25 su igrači Ivana Velića djelovali kao razbijena vojska koja je na kraju i poražena sa 102:66.

Dobro su gosti iz Zagreba krenuli pa nakon pet minuta vode 14:7, a onda i sa šest i pet razlike. No Partizan dionicu završava serijom 9:0 i drži 26:22 nakon deset minuta košarke. Shane Gibson drži Cibonu u egalu na startu druge dionice s 11 poena u nizu, ali Patrizan s tri trice u seriji 12:0 odlazi na 14 razlike, a Ciboni više nema spasa.

Razgoropadio se Partizan u trećoj dionici koju je dobio s 30:15 te su domaćini odjurili na 26 razlike, a ista pjesma se nastavila i u posljednjoj dionici gdje semafor dolazi do 102:66. Pokopalo je Cibonu drugo poluvrijeme u kojem je postignuto tek 28 poena, a tako se Partizan u gostima ne može dobiti.

Partizan je odigrao sjajnu momčadsku partiju s čak sedam dvoznamenkastih igrača, a najviše je ubacio Marcus Paige s 15 poena. Gibson je jedini dorastao zadatku kod Cibone s 18 poena. Cibona je pala na osmo mjesto s omjerom 4-7, dok je Partizan četvrti na 8-3.

U drugoj utakmici najkasnijeg termina Cedevita Olimpija je gubila od Krke 13 minuta, ali je sjajnom obranom u drugom poluvremenu okrenula utakmicu i slavila sa 72:56. Marko Simonović je sa 16 poena vodio momčad Slavena Rimca,, dok je Filip Krušlin ostao bez učinka.

Kod Krke je bivši igrač Zadra Glenn Cosey ubacio 17, a Ivan Ramljak je ubacio osam poena. Paolo Marinelli je zabio dva poena uz isto toliko dodavanja.