Gaziantep poražen nakon tri pobjede, Buva dvoznamenkast

Matej Kačan • nedjelja, 15.12.2019.

12. kolo turske Super lige donijelo je četiri utakmice u nedjelju, a u porazu Gaziantepa kod Bešiktaša dvoznamenkast je bio Ivan Buva...

Gaziantep bi pobjedom kod Bešiktaša imao priliku doći na 6-6 omjer i mjesto koje vodi u doigrravanje, ali je u Istanbulu bolja bila domaća ekipa koja je sa 78:73 također stigla na 5-7 omjer i diobu od devetog do 11. mjesta na ljestvici.

Već nakon deset minuta je 19:14 što je i razlika kojom će susret završiti, a na poluvremenu je +8 za domaćina. Uspio je Gaziantep tek u posljednjoj dionici smanjiti razliku. Pobjednike je vodio Theodore s 27 poena i osam dodavanja, a kod gostiju su Jelovac i Crawford ubacili 19, odnosno 17 poena. Double-double je upisao hrvatski centar Ivan Buva s 14 poena i 12 skokova za 30 minuta na parketu.

Od ostalih rezultata je Pinar Karšijaka svladala Darušafaku s 87:78, dk je Turk Telekom bio uvjerljiv kod Sigotarma sa 101:85. Bandirma je kod kuće izgubila od Beledijea s 83:80.