Visok poraz Perasovićeve Baskonije, Tomić skroman u pobjedi Barcelone

Petar Jenjić • utorak, 17.12.2019.

Odigrane je još četiri utakmice košarkaške Eurolige. Ante Tomić bio je skroman u pobjedi Barcelone, Perasovićeva Baskonia glatko je izgubila kod Valencije, dok je Panathinaikos nakon neizvjesne završnice slavio protiv Fenerbahčea...

Panathinakos je uspio sačuvati prednost u samoj završnici te svladati Fenerbahče sa 81:78. Kod vodstva grčke ekipe 79:76 Nando De Colo je, na prvi pogled, pogodio tricu, no pregled snimke pokazao je da je nagazio liniju za tricu. Nakon toga Fredette je zabio dva slobodna bacanja, a De Colo promašio novi šut za produžetak.

Jimmer Fredette s 22 poena i Nick Calathes s 15 poena, šest skokova i osam asistencija bili su najbolji kod Panathinaikosa.

Najbolji je kod gostiju bio Kostas Sloukas s 15 poena, pet skokova i osam asistencija.

Do devete uzastopne pobjede stigao je Real Madrid koji je slavio protiv Armani Milana sa 76:67 te mu tako nanio peti uzastopni poraz. Iako su gosti vodili tijekom prvih 27 minuta gotovo stalno, nisu uspjeli izdržati. Cijelo drugo poluvrijeme Real je igrao bolje, a u konačnici ga je dobio s 46:28.

Anthony Randolph sa 16 poena i sedam skokova predvodio je domaću momčad, Jordan Mickey dodao je 15 poena i šest skokova.

Milanu nije pomogao niti Vladimir Micov s 22 poena, dok je Luis Scola dodao 11 poena.

Do 11. pobjede stigla je i Barcelona koja je na domaćem terenu bila bolja od ASVEL-a sa 80:67. Bio je to susret u kojem je domaćin zaostajao samo na početku, a ostatak utakmice bio u vodstvu. Tako je početkom posljednje četvrtine ponovno stigao do dvoznamenkaste razlike te ju sačuvao do kraja.

Alex Abrines sa 16 poena predvodio je Barcelonu do pobjede. Ante Tomić dodao je četiri poena (2/3 za dva, slobodna bacanja 0/2), osam skokova i dvije asistencije.

David Lighty sa 16 poena i šest skokova predvodio je goste.

Valencia je stigla do druge uzastopne pobjede, a u španjolskom dvoboju nije imala nikakvih problema protiv Baskonije koju je svladala sa 105:77. Susret je potpuno prelomila odličnom zadnjom dionicom koju je dobila sa 36:19.

Do pobjede ju je predvodio Bojan Dubljević s 25 poena i pet skokova, Alberto Abalde dodao je 16 poena.

Momčad koju vodi Velimir Perasović predvodio je Shavon Shields s 22 poena i sedam skokova.