Leicester slavio nakon penala, oba Manchestera nisu dopustila iznenađenje

Jan Šneler • srijeda, 18.12.2019.

Poznati su svi sudionici polufinala Carabao kupa. Bit će to Leicester, Manchester United, Manchester City i Aston Villa...

U borbi za naslov pobjednika Carabao kupa ostale su samo prvoligaške momčadi. S obzirom da se polufinale igra na dvije utakmice, očekuju nas uzbudljivi dvoboji. Naročito se svima sviđa gradski derbi Manchester Uniteda i Manchester Cityja. Za drugo mjesto u finalu borit će se Leicester i Aston Villa.

Najuzbudljiviji današnji susret odigran je u Liverpoolu između Evertona i Leicestera. Gosti su sjajno odradili prvo poluvrijeme i kriminalno odigrali završnicu nastavka. U prvom dijelu sve je išlo na ruku Leicesteru. U 26. minuti u vodstvo je goste doveo James Maddison, a tri minute kasnije mrežu je zatresao i Jonny Evans.

Unatoč pritisku i boljoj igri, Leicester je kaskao u završnici susreta. Prvo je u 70. minuti Tom Davies smanjio, da bi u sudačkoj nadoknadi vremešni Leighton Baines pogodio za 2:2 i odlazak na izvođenje jedanaesteraca. Prvo su kiksali gosti jer je promašio Maddison, ali vrlo brzo Cenk Tosun i Baines vraćaju uslugu, a na kraju Jamie Vardy preciznim udarcem odvodi Leicester u polufinale.

Iako ne u najjačoj, ali dosta kvalitetnoj postavi, Manchester City istrčao je u četvrtfinalu Carabao kupa protiv Oxford Uniteda. Domaći su pružili dobar otpor, pokazali vještinu, ali City je na kraju uspio izvojevati pobjedu. Gosti su se dosta napromašivali, a u vodstvo ih je doveo Joao Cancelo u 22. minuti.

Ipak, početkom nastavka, Matt Taylor lijepo pogađa za 1:1. Veselje domaćih nije dugo trajalo jer samo četiri minute kasnije Raheem Sterling pogađa za novo vodstvo Cityja. Utakmica je bila vrlo otvorena tako da smo gledali jako puno odličnih prilika. U 66. minuti Riyad Mahrez postigao je pogodak koji je ipak poništen. Ipak, četiri minute kasnije Sterling novim golom donosi svojoj momčadi pobjedu protiv hrabrog i srčanog Oxford Uniteda.

United je imao nešto lakši posao jer je na svom terenu dočekao Colchester. Dominirali su Crveni Vragovi od samog početka, ali kao i City, sve su riješili u drugom dijelu. Točnije bi bilo reći u prvih petnaestak minuta drugog poluvremena.

Goste je načeo Marcus Rashford u 51. minuti, a sve začinio Ryan Jackson autogolom par minuta kasnije. Konačno, u 61. minuti Anthony Martial pogađa za 3:0 i potvrđuje pobjedu Uniteda te prolaz u polufinale natjecanja.