Bogdanović ponovno vrlo dobar, Utah slavila kod Atlante

Petar Jenjić • petak, 20.12.2019.

Bojan Bogdanović bio je među boljim igračima Utah Jazza koji je slavio na gostovanju kod Atalnta Hawksa sa 111:106...

Noćas je Utah Jazz stigla do svoje 17. pobjede sezone, slavljem na gostovanju kod Atlanta Hawksa sa 111:106. Domaćinu je tako nanijela 23. poraz sezone i spustila ga na omjer 6-23.

Jazz je dobio četvrtu uzastopnu utakmicu dominacijom pod košem. Nadskakali su Hawkse sa 52-39 te ih nadigrali u poenima iz reketa sa 62-46.

Nešto manje od četiri minute prije kraja Donovan Mitchell poentirao je za vodstvo 101:99, a do kraja Utah nije ispustila vodstvo. Pobjedu je učvrstio slobodnim bacanjima 13 sekundi prije kraja.

Upravo je Mitchell predvodio Jazzere s 30 poena, pet skokova i pet asistencija, dok je Rudy Gobert dodao 20 poena i 13 skokova. Bojan Bogdanović dodao je 19 poena (5/10 za dva, 1/6 za tricu, slobodna bacanja 6/7), devet skokova i dvije asistencije za 37 minuta u igri.

Trae Young s 30 poena, pet skokova i osam asistencija predvodio je Hawkse.