Uspinjača Gimka i Olmissum u borbi za trofej pobjednika Kupa

Branimir Korać • subota, 21.12.2019.

Karlovac je domaćin završnog turnira Hrvatskog malonogometnog kupa, a u petak su na rasporedu bili polufinalni susreti. Borbu za trofej izborili su Uspinjača Gimka i Olmissum...

Branitelj naslova Uspinjača Gimka prošao je u finale pobjedom protiv Splita 3:2. U tijesnom dvoboju Uspinjača je pokazala više i odnijela pobjedu.

Split je poveo već u drugoj minuti golom Luke Perića, no do odlaska na odmor Uspinjača radi preokret i pogocima Renata Koturovića i Silvija Totha odnosi prednost na odmor.

Odmah na startu drugog dijela Koturović je povisio na 3:1, Split je smanjio preko Jeffersonau 33. minuti, ali gosti su u završnici susreta izdržali snažni pritisak Splita.

Prava drama odvijača se u drugom polufinalnom susretu. Sastali su se Vrgorac i Olmissum, a Olmissum je slavio 1:0. Jedini pogodak postignut je 11 sekundi prije kraja susreta kada je nakon kornera s desetak metara zabio Nikola Pavić za veliko slavlje Omišana.