Nadal nakon više od tri sata borbe svladao Tsitsipasa i osvojio ekshibiciju u Abu Dhabiju

Mihaela Bradovski • subota, 21.12.2019.

Pobjednik ekshibicije koja je održana u Abu Dhabiju je Rafael Nadal. On je u sjajnom finalu nakon više od tri sata borbe svladao Stefanosa Tsitsipasa...

Jak ekshibicijski turnir u Abu Dhabiju okončan je trijumfom Rafaela Nadala koji je nakon velike bitke i tri sata i 15 minuta igre svladao u finalu Stefanosa Tsitsipasa.

Tsitsipas je u polufinalu nadigrao Novaka Đokovića, a i u finalu protiv Nadala nije bio daleko od pobjede, međutim nije uspio, Nadal je ipak tijesno slavio.

Prvi set Tsitsipas je dobio u tie-breaku nakon što je Nadal propustio dvije set lopte kod 5:4, Grk se vratio i sa 7:4 uzeo set.

Nadal je uzvratio u drugom setu breakom na samom kraju kod 6:5 da bi u trećem setu odluka pala u tie.breaku koji je Nadal dobio sa 7:3.

U susretu za treće mjesto Đoković je u dva seta svladao Karena Hačanova. Hačanov je u polufinalu bio potpuno nekonkurentan protiv Nadala, ovdje je odigrao bolje, ali ipak nedovoljno za makar set.