Bundesliga, 17. kolo, 21.12.2019, 18:30 h
Hertha Berlin 0:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Borussia (M) kiksala, Bayern i RB Leipzig slavili

Jan Šneler • subota, 21.12.2019.

Iako to vjerojatno nisu očekivali, u RB Leipzigu mogu biti izuzetno zadovoljni današnjim 17. kolom Bundeslige jer prije zimske pauze drže prvo mjesto...

Novi kiks Borussije Monchengladbach vratio je u život Bayern koji se sada nalazi na samo dva boda od te momčadi, a donio prednost RB Leipzigu koji pak na čelu ljestvice ima dva boda više od Borussije. Uz to, danas je do važne pobjede stigao Koln koji sjajnom serijom sve više bježi iz opasne zone.

Bayern je došao do pobjede protiv Wolfsburga, no ponovno je uz veliki broj prilika i silni posjed do slavlja stigao tek na samom kraju susreta. Gosti su se pokazali kao iznimno čvrst protivnik, iako su veći dio susreta proveli u podređenom položaju.

Wolfsburg je naročito opasan bio u prvom dijelu u kojemu je imao dvije solidne prilike. Felix Klaus i Maximilian Arnold nisu bili precizni i tu možemo reći da su Bavarci imali dosta sreće. Također, valja napomenuti i kako je Koen Casteels jako dobro branio, a zaustavio je početkom susreta i solidan pokušaj Ivana Perišića.

Kao što smo rekli do slavlja su domaći stigli na samom kraju susreta. U 85. minuti poentirao je mladi Joshua Zirkzee, a četiri minute kasnije točku na i postavio je Serge Gnabry. Perišić je odigrao svih 90 minuta, ali osim onog dobrog pokušaja s početka, nije se pretjerano iskazao. U Wolfsburgu nije bilo Josipa Brekala koji je cijeli susret odgledao s klupe za pričuve.

Borussia Monchengladbach je ponovno kiksala. Ovoga puta kobna je bila Hertha koja im je oduzela dva vrijedna boda. Nije ovo bila prekrasna utakmica koja je obilovala prilikama, ali gosti će žaliti za propuštenim bodovima. Hertha je prva došla do velike šanse u 22. minuti kada je Eduard Lowen lijepo potegnuo i pogodio okvir gola.

Nešto kasnije probao je i Marcus Thuram, ali ovoga puta vratar Herthe bio je na mjestu. U drugom dijelu bolja igra gostiju, više prilika su stvorili, ali do pogotka nisu došli. Velikim dijelom zahvaljujući Rune Jarsteinu koji je zaključao svoja vrata i donio Herthi bod.

RB Leipzig je na svom terenu preokretom došao do slavlja protiv Augsburga. Gosti su došli vrlo rano u vodstvo, već nakon osam minuta. Strijelac je bio Florian Niederlechner. Nakon tog pogotka krenula je dominacija Leipziga koji je neumorno tražio priliku za izjednačenje.

Probavali su iz svih pozicija, ali preciznosti je nedostajalo u samoj završnici. U drugom dijelu domaćima se konačno otvorilo i zasluženo su došli do pobjede. U 68. minuti Konrad Laimer pogađa za 1:1. Desetak minuta kasnije Christopher Nkunku dodaje za Patricka Schicka koji donosi Leipzigu vodstvo. Upravo se taj dvojac iskupio za velik broj promašaja u prvih 45 minuta.

Na samome kraju, u 89. minuti Yussuf Poulsen samo je potvrdio pobjedu domaćih. Za goste je Tin Jedvaj igrao sve do 60. minute kada je zamijenjen.

Schalke je na svom terenu u samoj završnici stigao do remija protiv Freiburga. U vrlo uzbudljivoj utakmici gledali smo pravu dramu i čak dva kaznena udarca za goste. U vodstvo je Schalke stigao preko Suata Serdara u 26. minuti. U 54. minuti Felix Brych pokazuje na bijelu točku nakon konzultiranja VAR-a, a Nils Petersen zabija za 1:1.

U 65. minuti Chang-Hoon Kwon pogađa stativu, ali već tri minute kasnije njegov suigrač Vincenzo Grifo zabija iz novog kaznenog udarca za 1:2. Domaći se nisu predavali i konačno, u 80. minuti dolaze do izjednačenja. Strijelac je bio Ahmed Kutucu.

Dodajmo kako je Koln na svom terenu pogotkom Jhona Cordobe došao do slavlja protiv Werdera, dok je Bayer Leverkusen minimalno slavio na gostovanju kod Mainza. Jedini pogodak postigao je Lucas Alario u sudačkoj nadoknadi drugog dijela.