Antetokounmpo do triple-doublea, preokret Netsa protiv Hawksa

Petar Jenjić • nedjelja, 22.12.2019.

Brooklyn Netsi nakon preokreta su svladali Atlanta Hawkse, Giannis Antetokounmpo ubilježio je triple-double, dok su do rutinske pobjede stigli Philadelphia 76ersi...

Brooklyn Netsi zaostajali su 18 razlike u završnim minutama treće četvrtine, no napravili su seriju 14:0 te se vratili u egal protiv Atlanta Hawksa. Pobjedu od 122:112 osigurali su u završnim minutama susreta.

Najbolji je kod Netsa bio Spencer Dinwiddie s 39 poena, šest skokova i šest asistencija, Garrett Temple dodao je 25 poena i šest skokova, a DeAndre Jordan 12 poena, 20 skokova i šest asistencija.

Hawksima nije pomogao niti sjajni Trae Young koji je susret zaključio s 47 poena, osam skokova i šest asistencija.

Philadelphia 76ersi vratili su se pobjedama na domaćem terenu, a noćas su lakoćom svladali Washington Wizardse sa 125:108. Imali su Sixersi tijekom druge dionice i 23 poena viška, uspjeli su se gosti spustiti ispod pet koševa minusa u završnici treće četvrtine, ali više od toga nije išlo.

Najbolji su s po 21 poenom u pobjedničkim redovima bili Joel Embiid (13 skokova) i Josh Richardson.

Bradley Beal s 36 poena, osam skokova i šest asistencija te Isaiah Thomas s 20 poena predvodili su Wizardse.

Očekivanu pobjedu upisali su Milwaukee Bucksi, kao najbolja momčad NBA lige u ovom trenutku. Na gostovanju kod New York Knicksa slavili su sa 123:102, u utakmici u kojoj se nijednom tijekom 48 minuta nisu našli u zaostatku.

Giannis Antetokounmpo upisao je triple-double od 22 poena, 11 skokova i deset asistencija, dok je Khris Middleton dodao 23 poena, šest skokova i pet asistencija.

Julius Randle s 20 poena i osam skokova te Kevin Knox II s 19 poena predvodili su Knickse.

NBA:
Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 122:112
Detroit Pistons - Chicago Bulls 107:119 (Morris 23p, 6as / LaVine 33p, 5sk, 5as)
Philadelphia 76ers - Washington Wizards 125:108
New York Knicks - Milwaukee Bucks 102:123
Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 119:115 (Jackson Jr. 18p, 5sk / Barnes 25p, 5as)