Jako dobar nastup Zupca u slavlju Clippersa, Šarić i društvo "kratki" protiv Hardena i Westbrooka

Petar Jenjić • nedjelja, 22.12.2019.

Ivica Zubac odigrao je jako dobru utakmicu u pobjedi svojih Los Angeles Clippersa na gostovanju kod San Antonio Spursa, dok je Dario Šarić bio solidan u porazu Phoenix Sunsa od Houston Rocketsa...

Prvu pobjedu u San Antonio sa suprotne strane upisao je Kawhi Leonard koji je s Los Angeles Clippersima slavio sa 134:109. Gostujuća momčad susret je prelomila odličnom trećom četvrtinom koju je dobila s 38:22, a uoči zadnjih 12 minuta tako imala 27 poena prednosti (110:83).

Kawhi Leonard predvodio je Clipperse s 26 poena, sedam skokova, devet asistencija i četiri ukradene lopte. Ivica Zubac za 21 i pol minutu dodao je 15 poena (7/7 za dva, slobodna bacanja 1/3), pet skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

DeMar DeRozan s 24 poena predvodio je Spurse, Marco Belinelli dodao je 17 poena.

Pobjedu na gostovanju upisali su Houston Rocketsi koji su slavili kod Phoenix Sunsa sa 139:125. Rocketsi su preuzeli vodstvo za stalno u završnici prve četvrtine. Držali su se Sunsi dobro kroz veći dio utakmice, ali Houston je u završnici ipak otišao na veću razliku te ju sačuvao do kraja.

James Harden s 47 poena, šest skokova i sedam asistencija predvodio je Rocketse, Russell Westbrook dodao je 30 poena i deset asistencija.

Kelly Oubre Jr. s 26 poena predvodio je Sunse. Dario Šarić dodao je deset poena (5/8 za dva, 0/1 za tricu) i pet skokova za nešto više od 19 minuta provedenih na parketu.

NBA:
San Antonio Spurs - LA Clippers 109:134
Phoenix Suns - Houston Rockets 125:139
Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 113:106 (Lillard 26p, Hezonja nije igrao / Wiggins 33p, 6sk)