Čudesna utakmica i povijesni povratak Toronto Raptorsa!

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.12.2019.

Toronto Raptorsi svladali su Dallas Maverickse rezultatom 110:107 nakon što su zaostajali i 30 koševa razlike...

Nevjerojatan povratak napravili su Toronto Raptorsi koji su svladali na domaćem terenu Dallas Maverickse sa 110:107.

Međutim, dugo se nije tako činilo. Nakon što je odigrao dobru prvu dionicu, domaćin posustaje te dolazi u zaostatak.

Dallas je tri minute prije kraja treće četvrtine imao vodstvo od čak 85:55, ali Toronto je sve uspio nadoknatiti pa je pet i pol minuta prije kraja stigao do poravnanja na 96:96. Egal je ostao do kraja, a Toronto je potvrdio pobjedu 1.6 sekundi prije isteka vremena s linije slobodnih bacanja.

Ovo je bio najveći povratak u posljednjem desetljeću NBA lige, a prvi povratak s 30 poena minusa nakon što je 2009. godine Sacramento svladao Chicago. Ujedno je i najveći povratak Toronto Raptorsa te treći u povijesti NBA lige.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Kyle Lowry s 32 poena, osam skokova i deset asistencija, dok je Chris Boucher dodao 21 poen i sedam skokova.

Maverickse je predvodio Jalen Brunson s 21 poenom i devet asistencija, dok je Kristaps Porzingis dodao 19 poena i 12 skokova.