Rekord Dallasa i sjajna utakmica Dončića, novi triple-double Jokića, Lakersi se vratili pobjedama

Petar Jenjić • nedjelja, 29.12.2019.

U bogatom NBA programu noćas je odigrano još 12 utakmica. Izdvojit ćemo pobjedu Miami Heata nakon produžetaka protiv Philadelphia 76ersa, sjajnu utakmicu Luke Dončića, kao i prekid negativnog niza LA Lakersa...

Denver Nuggetsi nijednom se nisu našli u zaostatku protiv Memphis Grizzliesa, imali su i 23 poena viška, a u konačnici su slavili sa 119:110. Do pobjede ih je novim triple-double učinkom predvodio Nikola Jokić s 31 poenom, deset skokova i deset skokova, dok je Will Barton dodao 20 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Jaren Jackson Jr. s 20 poena i De'Anthony Melton sa 17 poena predvodili su Memphis.

Tek drugi poraz ove sezone na domaćem terenu, a prvi nakon pet uzastopnih pobjeda, pretrpili su Boston Celticsi koji su poraženi od Toronto Raptorsa sa 113:97. Gosti su vodili kroz cijelu utakmicu, a najviše sa 17 poena.

Kyle Lowry s 30 poena i sedam asistencija te Serge Ibaka s 20 poena i deset skokova predvodili su Raptorse. Kemba Walker s 30 poena predvodio je Celticse.

Dramatično je bilo u Miamiju gdje je Heat nakon produžetka svladao Philadelphia 76erse sa 117:116. Domaćin je zaostajao pet razlike u završnici posljednje četvrtine, a zatim i u dva navrata tijekom dodatnih pet minuta. Ipak, pobjedu je s linije slobodnih bacanja donio Jimmy Butler, da bi na drugoj strani Tobias Harris promašio šut za slavlje Sixersa.

Butler je predvodio Heat s 25 poena, devet skokova i devet asistencija, Goran Dragić dodao je 19 poena i sedam asistencija. Sixerse je predvodio Joel Embiid s 35 poena i 11 skokova.

Houston Rocketsi ispustili su 22 poena viška protiv Brooklyn Netsa, našli se u zaostatku u posljednjoj četvrtini, no u posljednje dvije i pol minute ipak su uspjeli osigurati pobjedu rezultatom 108:98.

James Harden s 44 poena, deset skokova i šest asistencija predvodio je Rocketse, dok je Russell Westbrook dodao 23 poena, devet skokova i sedam asistencija. Spencer Dinwiddie sa 17 poena i 11 asistencija predvodio je Netse.

Orlando Magic nije imao previše prilike na gostovanju kod Milwaukee Bucksa koji su odigrali još jednu utakmicu bez Giannisa Antetokounmpa te slavili sa 111:100. Magic je bio blizu početkom posljednje četvrtine, no Bucksi se ubrzo vraćaju na dvoznamenkastu prednost i rješavaju pitanje pobjednika.

Khris Middleton s 21 poenom, pet skokova i sedam asistencija te Ersan Ilyasova sa 17 poena, 14 skokova i pet asistencija predvodili su Buckse. Dragan Bender nije igrao. Evan Fouriner s 23 poena predvodio je Magic.

Do pobjede sa 141:121 stigli su Dallas Mavericksi na gostovanju kod Golden State Warriorsa. Sve je bilo izjednačeno do završnih minuta treće četvrtine kada gosti rade veliku seriju. Upravo su treću četvrtinu dobili s 45:24, otišli na 20 poena viška te prednost lako sačuvali do kraja susreta.

Novi triple-double upisao je Luka Dončić s 31 poenom, 12 skokova i 15 asistencija, a uopće nije igrao u posljednjoj četvrtini. Tim Hardaway dodao je 20 poena, dok je najbolji kod Warriorsa bio D'Angelo Russell s 35 poena i šest asistencija.

Susret su zaključili s 24 trice, čime su popravili prijašnji klupski rekord.

Nakon četiri uzastopna poraza Los Angeles Lakersi slavili su, a "žrtva" su bili Portland Trail Blazersi rezultatom 128:120. Bila je to ujedno i sjajna utakmica rezervi Lakersa koje su ubacile ukupno 72 poena.

Kyle Kuzma predvodio je Lakerse sa 24 poena, dok je LeBron James dodao 21 poen, sedam skokova i 16 asistencija. Damian Lillard dodao je 31 poen i devet asistencija kod Blazersa, Mario Hezonja nije igrao.

NBA:
Denver Nuggets - Memphis Grizzlies 119:110
Boston Celtics - Toronto Raptors 97:113
New Orleans Pelicans - Indiana Pacers 120:98 (Ingram 24p, 7as / Holiday 25p)
Miami Heat - Philadelphia 76ers 117:116
Washington Wizards - New York Knicks 100:107 (Thomas, McRae 20p / Randle 30p, 16sk, 6as)
Chicago Bulls - Atlanta Hawks 116:81 (Markkanen 25p / Collins 34p, 8sk)
Houston Rockets - Brooklyn Nets 108:98
Minnesota Timberwolves - Cleveland Cavaliers 88:94 (Teague 18p / Sexton, Garland 18p, Žižić nije igrao)
Milwaukee Bucks - Orlando Magic 111:100
San Antonio Spurs - Detroit Pistons 136:109 (DeRozan 29p, 8as / Rose 24p)
Golden State Warriors - Dallas Mavericks 121:141
Portland Trail Blazers - LA Lakers 120:128