Šunjić potrajao samo tri minute protiv Blackburna, ušao, skrivio penal i zaradio isključenje

Branimir Korać • subota, 04.01.2020.

Odigrano je šest utakmica engleskog FA Cupa, na travnjaku je bio i Ivan Šunjić, ali vrlo kratko te je napustio teren nakon samo tri minute zbog isključenja...

Iznenađenja u Londonu nije bilo. Millwall je odradio dobru utakmicu protiv Newporta, odigrao je koliko je trebalo i stigao do glatke pobjede 3:0. Matt Smith, Connor Mahoney i Tom Bradshaw bili su strijelci u ovom susretu.

Podbacio je Bristol City koji je odigrao samo 1:1 kod kuće protiv člana League One, Shrewsburyja. S obzirom da u ovom natjecanju nema u prvoj utakmici produžetaka i penala, dvoboj će biti ponovljen, a Bristol City sada će biti u statusu gosta. Famara Diedhiou doveo je domaćina u vodstvo nakon pola sata igre da bi početkom drugog dijela Sean Goss poravnao na 1:1.

Uspješan je bio Burnley koji nije dopustio iznenađenje na svom stadionu protiv Peterborougha. Slavio je 4:2, a sve je riješio za nešto više od 20 minuta kada je vodio s 3:0 golovima Jayja Rodrigueza, Erika Pietersa te Jeffa Hendricka. Rodriguez je u drugom dijelu dodao još jedan gol, a Ivan Toney i Ricky Jade-Jones zabili su za goste.

Ivan Šunjić vrlo kratko bio je na travnjaku protiv Blackburna. Ušao je u igru u 57. minuti, a tri minute kasnije zaradio je isključenje i skrivio kazneni udarac. Srećom za Birmingham domaćin je i s igračem manje slavio s 2:1 golovima Dana Crowleyja i Jeremieja Bele.

Dvoboj s preokretima odigrali su Rotherham i Hull. Gosti su poveli golom Eavesa, domaćin napravio preokret uz krasan gol Vassella, ali još dva gola Eavesa doveli su do preokreta.

Newcastle je bio bliži pobjedi u gostima kod Rochdalea, ali ipak će ponavljati ovo kolo. Vodio je golom Almirona, no u 79. minuti domaćin je poravnao preko Wilbrahama.