Sjajni Chris Paul predvodio Thunder, lagodna pobjeda Lakersa uz ozljedu Davisa

Petar Jenjić • srijeda, 08.01.2020.

Noćas su odigrane još tri utakmice na NBA parketima, a posebno treba izdvojiti odličnog Chrisa Paula koji je predvodio Oklahomu City Thunder do pobjede kod Brooklyn Netsa. Los Angeles Lakersi svladali su New York Knickse, ali uz ozljedu Anthonyja Davisa koji je napustio igru...

Chris Paul odigrao je sjajnu završnicu i predvodio je Oklahomu City Thunder do pobjede kod Brooklyn Netsa sa 111:103 nakon produžetka. U seriji 12:5 zabio je deset poena nakon čega je rezultat bio izjednačen (101:101). Dinwiddie je propustio slobodnim bacanjem donijeti pobjedu svojoj momčadi koja je u produžetku ubacila tek dva poena, naspram deset protivnika.

Chris Paul susret je zaključio s 28 poena, od čega je 20 ubacio u posljednjoj četvrtini ili produžetku. Shai Gilgeous-Alexander dodao je 22 poena.

Taurean Prince s 21 poenom i osam skokova te Caris LaVert s 20 poena i šest skokova predvodili su Netse.

Minnesota Timberwolvesi imali su 14 poena prednosti u trećoj četvrtini, no kao pobjednici su izašli Memphis Grizzliesi sa 119:112. U završnim minutama uspjeli su se odvojiti i na sedam razlike, Robert Covington smanjio je zaostatak Wolvesa na 113:112, no bolje od toga ipak nije išlo.

Dillon Brooks predvodio je pobjedničku momčad s 28 poena, dok je Ja Morant dodao 25 poena i sedam asistencija.

Najbolji je kod Wolvesa bio Jarrett Culver s 24 poena i pet skokova, dok je Robert Covington dodao 17 poena.

Los Angeles Lakersi nisu imali prevelikih problema na domaćem terenu protiv New York Knicksa koje su porazili s visokih 117:87 te tako upisali šestu uzastopnu pobjedu. Ono što bi moglo stvoriti problem jest moguća ozljeda Anthonyja Davisa koji je nakon pada na leđa napustio igru u trećoj četvrtini.

LeBron James ubacio je 31 poen te dodao po pet skokova i pet asistencija, Kyle Kuzma dodao je 16 poena i šest skokova.

RJ Barrett s 19 poena i pet skokova predvodio je Knickse, Julius Randle dodao je 15 poena i deset skokova.