Atletico Madrid preokretom u završnici srušio Barcelonu

Jan Šneler • petak, 10.01.2020.

U drugom polufinalnom susretu Superkupa, Atletico Madrid je sjajnom završnicom došao do slavlja protiv Barcelone te će se za trofej boriti protiv Real Madrida...

Nakon odlične predstave Real Madrida protiv Valencije, dan kasnije smo mogli vidjeti uzbudljivu utakmicu Barcelone i Atletico Madrida. Katalonci su bili bolji, imali prednost gotovo do samog kraja, ali završnica je pripala Atleticu koji je ušao u finale.

Početak prvog dijela prošao je u dominaciji Barcelone koja je imala nekoliko odličnih prilika, no Jan Oblak se potvrdio kao možda i ponajbolji vratar svijeta. Na drugoj strani, posla je imao i Neto, no prilika Atletica bilo je puno manje.

Barcelona - Atlético Madrid Rezultati uživo

U nastavku susreta odmah šok za Barcelonu. Angel Correa proigrao je Kokea koji pogađa za vodstvo Atletica. Ipak, slavlje Atletica nije dugo trajalo jer je samo pet minuta kasnije nevjerojatni Lionel Messi iz dosta teške pozicije neobranjivo pogodio za 1:1.

Barcelona je nastavila s boljom igrom, kontrolirala je posjed i kontinuirano napadala, a nagrada je došla u 62. minuti. Ubacio je Jordi Alba, udarac glavom Luisa Suareza Oblak je uspio zaustaviti, ali na odbijenu loptu natrčava Antoine Griezmann i pogađa za praznu mrežu.

Činilo se da su Katalonci uspjeli preokrenuti i da Atletico više nema šanse za preokret. Naročito ne prilično neaktivnom igrom u napadu. U 74. minuti Gerard Pique zabio je treći gol, ali isti je poništen nakon intervencije VAR-a.

I onda, kada se činilo da je sve gotovo, Atletico je zaigrao nešto ofenzivnije i posljednjih 10 minuta utišao sve Barcine navijače. U 81. minuti Vitolo je krenuo sam prema vrataru Barcelone, zaobišao ga, no Neto ga ruši i radi prekršaj za kazneni udarac. Za 2:2 s bijele točke zabija Alvaro Morata.

Isti igrač sjajno je pet minuta kasnije uposlio Angela Correu koji također izbija sam pred Neta i uz mali dodir Barceloninog golmana, zabija za konačnih 2:3. Nevjerojatni trenuci nepažnje Barcelonine obrane i prolaz u finale za Atletico Madrid. Dodajmo kako je Ivan Rakitić u igru ušao u 86. minuti.