Zubac skupljao skokove u pobjedi Clippersa, Lakersi i bez Davisa lako do pobjede

Petar Jenjić • subota, 11.01.2020.

Ivica Zubac solidno je iskoristio svoju minutažu u pobjedi protiv Golden State Warriorsa. Los Angeles Lakersi lakoćom su svladali Dallas Maverickse, kao i Milwaukee Bucksi koji su bili bolji od Sacramento Kingsa...

Nakon sedam uzastopnih poraza Brooklyn Netsi stigli su do pobjede, i to ni manje ni više nego protiv Miami Heata kojeg su na domaćem parketu svladali sa 117:113. Pobjedu su osigurali u samoj završnici s linije slobodnih bacanja, nakon što je Miami promašio tricu za produžetak.

Spencer Dinwiddie predvodio je Netse s 26 poena i 14 asistencija, dok je Rodions Kurucs dodao 19 poena.

Jimmy Butler predvodio je Miami s 33 poena i devet skokova.

Do nove pobjede stigli su Memphis Grizzliesi koji su na domaćem terenu bili bolji od San Antonio Spursa sa 134:121. Vodili su skoro pa cijelu utakmicu, a imali su i 15 poena viška u drugoj četvrtini. Na ulasku u posljednju dionicu vodili su sa 100:98, no prednost nijednom nisu ispustili.

Jaren Jackson predvodio je Grizzlise s 24 poena, dok su po 22 poena dodali Dillon Brooks (šest asistencija) i Ja Morant (sedam skokova, 14 asistencija).

DeMar DeRozan s 36 poena, devet skokova i devet asistencija predvodio je Spurse.

I bez Anthonyja Davisa u sastavu, Los Angeles Lakersi lakoćom su slavili u gostima kod Dallas Mavericksa sa 129:114. Vodili su gotovo cijelu utakmicu, u određenim trenucima i dominantno. Domaćin se spustio ispod deset poena minusa u trećoj četvrtini, no nije išlo više od toga.

LeBron James predvodio je Lakerse s 35 poena, 16 skokova i sedam asistencija, dok je Kyle Kuzma dodao 26 poena i šest skokova.

Luka Dončić dodao je 25 poena, deset skokova i sedam asistencija kod Dallasa.

I uz lošiji nastup Giannisa Antetokounmpa, Milwaukee Bucksi nisu imali problema na gostovanju kod Sacramento Kingsa koje su svladali rezultatom 127:106.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Khris Middleton s 27 poena i 11 skokova, dok je Eric Bledsoe dodao 24 poena i pet dodavanja. Dragan Bender nije dobio minutažu.

De'Aaron Fox s 19 poena, devet skokova i deset asistencija predvodio je Kingse. Isti broj poena dodao je Harrison Barnes.

Los Angeles Clippersi ipak su izvukli pobjedu protiv Golden State Warriorsa sa 109:100. Warriorsi su imali deset poena prednosti na početku posljednje četvrtine, no Clippersi rade seriju od 21:6. U posljednjoj četvrtini slavili su sa 36:17.

Kawhi Leonard s 36 poena, devet skokova i pet dodavanja predvodio je Clipperse. Ivica Zubac dodao je četiri poena (2/4 za dva), osam skokova i jednu asistenciju za 15 minuta na terenu.

Po 17 poena kod Warriorsa ubacili su Glenn Robinson III i Omari Spellman.

NBA:
Washington Wizards - Atlanta Hawks 111:101 (McRae 29p, 8sk, 6as / Young 19p, 7as)
New York Knicks - New Orleans Pelicans 111:123 (Gibson 19p, 8sk / Ingram 28p, 6sk, 9as)
Brooklyn Nets - Miami Heat 117:113
Chicago Bulls - Indiana Pacers 105:116 (LaVine 43p, 6sk / Turner 27p, 14sk)
Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 134:121
Dallas Mavericks - LA Lakers 114:129
Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 106:127
LA Clippers - Golden State Warriors 109:100