Real do Superkupa nakon jedanaesteraca, Modrić siguran u raspucavanju

Matej Kačan • nedjelja, 12.01.2020.

Nogometaši Real Madrida osvojili su prvi španjolski trofej ove sezone. U dalekoj Saudijskoj Arabiji, u gradu Jeddahu je nakon jedanaesteraca svladan gradski rival Atletico...

Prvi španjolski trofej ove sezone se dijelio u Saudijskoj Arabiji. Novi format Superkupa donio je svoje zanimljivosti pa su se u finalu našle dvije ekipe koje nisu osvojile ni La Ligu ni Kup kralja. Real Madrid je nakon 120 minuta bez golova svladao Atletico raspucavanjem s bijele točke.

Inicijativu i posjed je Real držao kroz cijeli susret, ali u početku susreta konkretnije prilike ima Atletico. Joao Felix i Alvaro Morata su imali dobre prilike u 15. i 20. minuti, ali nisu pogodili okvir vrata. Real prvi put ozbiljnije prijeti iz kornera u 44. minuti. Ubacio je Kroos, a Casemiro puca kraj vrata.

Kako je utakmica išla dalje, tako je rasla dominacija Reala pa nove prilike promašuju Luka Jović te Federico Valverde, a u samoj nadoknadi regularnog vremena Atletico spašava golman sjajnom obranom nakon udarca Rodryga. Tako usprkos dobrim šansama i dominaciji Reala ostaje 0:0 nakon 90 minuta.

Prvi u produžetku prijeti Atletico preko Vitola, a sjajnu priliku ponovo u 110. ima Rodrygo, no opet je isti ishod i Jan Oblak je uspješniji. Real je u 115. ostao i s desetoricom jer je Valverde dobio crveni karton nakon teškog prekršaja, a posljednje dvije šanse na utakmici ima Angel Correa kojemu Courtois brani.

Išlo se zato u jedanaesterce u kojima je Real bio mnogo uspješniji. Za kraljevski klub nisu griješili Carvajal, Rodrygo, Luka Modrić i Sergio Ramos, dok je kod Atletica stativu u prvoj seriji pogodio Saul, a Thomasu je u drugoj seriji udarac obranio Courtois.

Modrić je, dakle, odigrao svih 120 minuta te je pogodio penal u trećoj seriji i tako pomogao Realu u osvajanju novog trofeja.