EP 2020., Skupina D, 3. kolo, 14.01.2020, 20:30 h
Portugal 28:34 Norveška
Norveška

Norvežani pokazali kako s Portugalcima, glatka pobjeda za prvo mjesto

Branimir Korać • utorak, 14.01.2020.

Norveška i Portugal susreli su se u izravnom dvoboju za prvo mjesto i prenošenje bodova u drugu fazu natjecanja, a Norvežani su bili uspješniji s 34:28...

Nakon što su izbacili Francuze, Norvežani i Portugalci odlučivali su o tome tko će završiti na prvom mjestu u skupini i samim time prenijeti dva boda u drugu fazu natjecanja, naravno, u slučaju pobjede u zadnjem kolu.

Jedan od domaćina Europskog prvenstva, Norveška, ipak bilježi očekivanu pobjedu, Portugal se pokazao u prva dva kola kao dobar protivnik, ali nije uspio nametnuti svoju igru protiv Norvežana, osim toga Bergerud je dobro branio kada je to bilo potrebno i općenito Norveška je izgledala jako dobro.

Krenulo je igrom gol na gol, a prva reprezentacija koja se uspjela odvojiti bila je Norveška. Sredinom prvog poluvremena serijom 6:1 Norvežani su otišli na 10:6 uz po dva gola Sandera Sagosena i Magnusa Roda.

Održavali su Norvežani lijepo prednost sve do zadnjih sedam minuta prvog dijela kada Portugal radi seriju 3:0 i smanjuje na 13:12.

Na poluvremenu je Norveška imala vodstvo 16:14 da bi u drugo poluvrijeme Norveška krenula puno bolje serijom 6:1 za bijeg na 22:15.

Portugal se pokušao vratiti, tu i tamo bi uspio malo smanjiti zaostatak, ali ništa dramatično da bi zaprijetio boljem domaćinu.

Magnus Joendal zabio je sedam golova dok su po šest dodali Goeran Johannessen i Magnus Rod. Kod Portugala Antonio Areia zabio je pet golova.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.