Tottenham svladao Middlesbrough, Shrewsbury iznenadio Bristol City

Jan Šneler • srijeda, 15.01.2020.

Odigrane su ponovljene utakmice trećeg kola engleskog FA kupa, a današnji susreti prošli su bez većih iznenađenja...

Iako se mnogi u Engleskoj žale na prevelik broj utakmica, još uvijek je na snazi pravilo u FA kupu da se u slučaju neriješenog ishoda ne ide na produžetke ili jedanaesterce već se igra novi susret. Iako to zasigurno nisu htjeli, neki klubovi morali su večeras ponovno odigrati treće kolo FA kupa.

Jedna od tih momčadi je Tottenham kojoj u ovom trenutku definitivno ne treba još susreta i opasnosti od ozljeda. Spursi su u prvom susretu protiv Middlesbrougha remizirali (1:1), no večeras su uspjeli upisati pobjedu. Lagano nije bilo, premda su već nakon 15 minuta imali 2:0.

Strijelci su bili Giovani Lo Celso te Erik Lamela. Ipak, gosti se nisu predavali, imali su nekoliko odličnih prilika, ali Paulo Gazzaniga bio je sjajan. Konačno im je pošlo za rukom zabiti u 83. minuti kada je vratara Tottenhama svladao George Saville. Ipak, premalo je vremena ostalo za nešto više od dostojanstvenog poraza. U sljedećem kolu, koje je na rasporedu za 11 dana, Spursi gostuju kod Southamptona.

Još jedna premierligaška momčad uspješno je odradila tzv. replay. Nakon 1:1 u prvom susretu, Newcastle je večeras lakoćom svladao trećeligaša Rochdale s 4:1. Sve je bilo riješeno na samom početku kada su Svrake postigle tri pogotka. Točnije bi bilo dva jer je prvi djelo Eoghana O'Connella koji je zabio u vlastitu mrežu.

Nastavili su domaći u 20. minuti preko Matthewa Longstaffa, a sve dileme razriješio je Miguel Almiron par minuta kasnije. Utakmica je bila vrlo mirna i bez većih napetosti, a u 82. minuti Joelinton zabija za 4:0. Počasni pogodak za goste postiže Jordan Williams četiri minute kasnije. Niti u četvrtom kolu Newcastle ne bi smio imati težak posao jer ih očekuje novi trećeligaš, Oxford United.

Iznenađenje večeri priredio je Shrewsbury koji je svladao Bristol City. Ovdje je također bilo 1:1 u prvom susretu, a večeras heroj ove trećeligaške momčadi bio je Aaron Pierre koji je zabio pobjednički pogodak u 89. minuti. Lijepa nagrada za ovu momčad bit će činjenica da će 25. siječnja ugostiti aktualne prvake Europe i vrlo vjerojatno buduće prvake Engleske, Liverpool.

Hrvatski nogometaš Ivan Šunjić, koji je član Birmingham Cityja, gostovat će u sljedećem kolu kod Coventry Cityja koji je večeras svladao Bristol Roverse s 3:0. Također, Reading je bio uvjerljiv s 2:0 na gostovanju kod Blackpoola. Oni će u četvrtom kolu igrati doma protiv boljeg iz ponovljenog ogleda između Cardiff Cityja i Carlisle Uniteda.