Marko Pjaca se vratio na nogometne terene nakon 319 dana - i to u dresu Juventusa

Petar Jenjić • srijeda, 15.01.2020.

Nogometaši Juventusa nisu imali prevelikih problema protiv Udinesea kojeg su svladali s 4:0 u osmini finala Kupa...

U osmini finala talijanskog Kupa do pobjede je stigao Juventus koji na domaćem terenu nije imao prevelikih problema protiv Udinesea.

Slavio je s 4:0, a po dva pogotka postigao je u svakom poluvremenu. U dresu domaćina Marko Pjaca ušao je u 75. minuti te tako odigrao svoje prve minute za Juventus nakon problema s ozljedama. Posljednju utakmicu za klub odigrao je Pjaca 19. ožujka 2017. godine na gostovanju kod Sampdorije, nakon čega je na utakmici Estonije i Hrvatske potrgao križne ligamente

Juventus ga je slao na posudbe u Schalke i Fiorentinu. U dresu Viola zadnju je utakmicu odigrao 3. ožujka prošle godine, pet minuta protiv Atalante, a to su mu bile i zadnje, prave natjecateljske minute jer se nakon toga opet ozlijedio.

Uoči susreta trener Sarri kazao je da je Pjaca igrač velikog talenta kojeg je zadesila velika nesreća. Nadamo se da je s ovim prošlo najgore, a hrvatski je nogometaš tako zaigrao nakon 319 dana - i to baš u dresu Stare dame.

Stara dama povela je u 16. minuti kada su lijepo kombinirali Paulo Dybala i Gonzalo Higuain, a potonji zatim i poentirao. Asistent za prvi gol mrežu je zatresao deset minuta kasnije iz penala.

Dybala se ponovno u strijelce upisao u 57. minuti, i to prekrasnim pogotkom iskosa u suprotne rašlje.

Konačan rezultat postavljen je četiri minute kasnije. Naime, tada je Juventus dobio novi penal, a siguran je s 11 metara bio Douglas Costa.