Viktor Galović prošao u drugo kolo kvalifikacija Australian Opena

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.01.2020.

Hrvatski tenisač Viktor Galović upisao je pobjedu u prvom kolu kvalifikacija Australian Opena. On je u tri seta svladao Ekvadorca Emilija Gomeza...

Gotovo 100 mjesta bolje rangirani Ekvadorac Emilio Gomez bio je prvi protivnik Viktora Galovića u kvalifikacijama Australian Opena, ali Galović je ipak slavio u tri seta.

Galović je trenutno 246. igrač svijeta dok je Gomez 147., ali hrvatski tenisač se ipak bolje snalazi na ovoj podlozi i to je potvrdio slavljem 7:6(5), 2:6, 6:3.

Prvi set protekao je u ravnopravnoj igri bez break prilika, a Galović je bio uspješniji u tie-breaku.

U drugom setu dva puta je gubio servis i izgubio set sa 6:2 da bi se oporavio u trećem i odgovorio istom mjerom, uz dva breaka za prolaz.

U drugom kolu kvalifikacija igrat će protiv Rusa Evgenija Donskoja, još izazovnijeg protivnika, 106. igrača svijeta.