Donna Vekić bez polufinala turnira u Adelaideu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.01.2020.

Donna Vekić zaustavljena je u četvrtfinalu turnira u Adelaideu. Bolja je bila Ukrajinka Dajana Jastremska koja je relativno lako došla do pobjede...

Nakon što je svladala Anastasiju Sevastovu i Mariju Sakkari, Donna Vekić nije uspjela nastaviti niz i protiv Dajane Jastremske. Ukrajinka je bila uspješnija u dva seta.

Vekić je samo jednom zaprijetila Ukrajinki na reternu i taj put je došla do breaka, no to je ujedno bila i jedina break prilika za Vekić u cijelom meču.

Dogodilo se to u prvom setu kada je Jastremska povela s 2:0, a Vekić odmah vratila izgubljeni servis da bi u završnici seta još jednom izgubila servis i ujeno i set sa 6:4.

U drugom setu obje igračice čvrsto su držale servis sve do završnice kada je Vekić ponovno pala, kod 4:3 Jastremska je došla do 15:40 mi nakon toga baš mirno otišla do pobjede.

Ukrajinka će u polufinalu igrati protiv Arine Sabalenke.